Nachádzaš sa tu:
18 máj 2016, 23:07
Ostatná aktualizácia: 19 máj 2016, 18:32
Prečítané: 1734x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Novinári položili na žrebe MS kadetiek, ktoré sa v Bratislave uskutočnia 19. - 31. 7. 2016, trénerovi našej kadetskej reprezentácie Jánovi Beňadikovi otázky na týchto päť okruhov. Tu sú jeho odpovede.

Ambície našich

„Chceme vyhrať každý zápas, na ktorý nastúpime, ale reálne sa treba baviť o tom, že chceme postúpiť zo základnej skupiny. Tým by sa naplnil význam usporiadania toho šampionátu a odvďačili by sme sa tak ľudom, ktorí pracujú na tom, že tento turnaj môže byť u nás a my máme príležitosť sa na ňom zúčastniť. Myslím si, že aj vďaka možnosti zvoliť si skupinu počas žrebovania by sa nám to mohlo podariť, ale treba ísť krok po kroku."

Favoriti

"Z dlhodobého hľadiska sú nimi európske tímy. Ukázala sa to už vlani na ME do 17 rokov. Prvá štvorka Dánsko, Rusko, Maďarsko a Rumunsko je výkonnostne niekde inde ako zvyšok účastníkov, ale každý aj z týchto súperov je hrateľný. Stále je to mládežnícka hádzaná, v ktorej sa za rok môže veľmi veľa zmeniť, preto si treba počkať na prvé zápasy, ako to bude v skutočnosti vyzerať. Myslím si, že špičkové družstvá z Európy budú favoritmi na celkové víťazstvo aj na MS v Bratislave."

Príprava

„Od 19. júna nás čakajú dva päťdňové bloky, potom by sme mali ísť na otvorené majstrovstvá Európy (European Open) do Švédska a záver prípravy chceme absolvovať už v Bratislave. Akurát sme riešili aj prípravné zápasy práve s mimoeurópskymi tímami. Máme nejaké skúsenosti s egyptskou dvadsiatkou, čiže africkú hádzanú plus - mínus poznáme, ešte by sme si chceli do šampionátu vyskúšať nejakú konfrontáciu so zástupcom Južnej Ameriky, aby sme sa vedeli na to potom pripraviť a dievčatá nabrali určité herná návyky."

Potenciálni súperi

„Snažil som sa pri uvažovaní vyhnúť Kórejskej republike, ale v "céčku" sú aj tri európske tímy. Otázkou je však aj to, ako sa zamotá naša skupina, čiže teraz je ešte zbytočné riešiť nášho možného súpera v osemfinále. Európskych účastníkov vrátane ich herných systémov máme zmapovaných, o ostatných disponujeme základnými informáciami. U mládežníckych kategórií je každá generácia osobitná kapitola. Treba počítať s tým, že môže vyskočiť nejaké juhoamerické družstvo a spraví výsledok, ktorý sa nečaká."

Domáce prostredie

„Doma je ten tlak iný, ako keď hráte na majstrovstvách v zahraničí. Treba sa však sústrediť na vlastný výkon a ja budem len rád, keď výhoda domáceho prostredia bude pre nás pozitívnym elementom a hráčkam to pomôže. To by ma skutočne potešilo."


Vyžrebovanie základných skupín na MS v hádzanej hráčok do 18 rokov v Bratislave (19. - 31. 7. 2016)

A-skupina: Rusko, Chorvátsko, Japonsko, Nemecko, Angola, Čile

B-skupina: Maďarsko, Brazília, Švédsko, Čína, Španielsko, DR Kongo 

C-skupina: Rumunsko, Kórejská republika, Francúzsko, Paraguaj, Kazachstan, Nórsko 

D-skupina: Dánsko, Slovinsko, Slovensko, Egypt, Argentína, Uzbekistan

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 1. turnaj
sobota 18.05.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MHK BYTČA
- 1. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.