Nachádzaš sa tu:
24 apr 2016, 21:29
Ostatná aktualizácia: 24 apr 2016, 21:30
Prečítané: 1568x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Družstvo žien HKM Šurany patrí medzi kluby, ktoré súperia o prvenstvo v prvej lige žien. Nielen o tom, ale aj o vzťahu mládeže k hádzanej odpovedalo na otázky slovakhandball.sk vedenie HKM Šurany.

Družstvo žien HKM Šurany bojuje o prvenstvo v 1. lige? Máte v klube chuť zahrať si aj WHIL?

"Družstvo žien HKM Šurany vzniklo opätovne po dlhej odmlke len v minulom súťažnom ročníku 2014/2015 a bez zaváhania prešlo II. ligou čo nám zabezpečilo postup do I. ligy žien. V súčasnej dobe máme pred sebou posledné kolá, na ktoré sa zodpovedne pripravujeme a pokúsime sa zabojovať o víťazstvo v prebiehajúcom ročníku I. ligy, čo by pre náš klub bol veľký úspech. Myslíme si , že je momentálne predčasné špekulovať o tom či v nasledujúcom súťažnom ročníku budeme hrať resp. nebudeme hrať WHIL, nakoľko nám ešte neprislúcha tento mandát. Naše rozhodnutie bude na pleciach výkonného výboru, ak to bude aktuálne."

Koľko detí je zainteresovaných do mládežníckych družstiev? Aký je vo všeobecnosti záujem detí v Šuranoch o hádzanú? 

"Hádzaná v Šuranoch patrí k preferovaným športom a preto aj znovu založenie ženského družstva pomáha k zvýšeniu záujmu detí o tento rýchly a dynamický šport. Majú svoje športové vzory v kategórii dospelých a tento fakt ich ešte viac láka byť členom našej hádzanárskej rodiny.

Momentálne máme širokú členskú základňu hlavne v mládežníckych kategóriách. Pracujeme s minipríravkou (t.j. deti 2. - 3. ročníkov ZŠ) pod vedením p. učiteľky a trénerky Cvikovej, prípravka pod vedením trénerky Kodadovej, mladšie žiačky pod vedením trénerky Ráckovej a družstvo starších žiačok pod vedením trénerky Bérešovej. V tejto kategórii sa nám rysujú aj talenty o čom svedčí aj ich účasť vo výbere Nitrianskeho kraja starších žiačok (Zlatinská, Klussaiová, Kečkéšová a Chovancová)."

Kto z funkcionárov momentálne stojí za hádzanou vo vašom klube a najviac prispieva k jej rozvoju?

"Dlhé obdobie bol jedným z hlavných podporovateľov šurianskej hádzanej bývalý primátor mesta p. Imrich Várady, dnes súčasný prezident klubu HKM Šurany, ktorý svojím zanietením a láskou k športu udržal chod klubu v spolupráci s p. Ráckovou a trénermi.

Už z názvu klubu vyplýva, že HKM (Hádzanársky klub mesta) Šurany je financovaný z rozpočtu mesta, tak ako to bolo aj v predchádzajúcich rokoch, ale aj z finančných zdrojov zo súkromného sektora. Aj touto cestou patrí poďakovanie súčasnému primátorovi mesta Ing. M. Oremusovi - viceprezidentovi HKM Šurany. Nesmieme zabudnúť ani na rodičov, ktorí významnou mierou prispievajú k plynulému fungovaniu klubu svojou aktívnou činnosťou."


Zdroj: slovakhandball.sk

 

Fotogaléria - spoločné fotografie družstiev HKM Šurany

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.