13 aug 2015, 18:36
Ostatná aktualizácia: 15 aug 2015, 16:13
Prečítané: 2232x

Slovenské hádzanárske reprezentantky vstúpili do turnaja majstrovstiev Európy hráčok do 17 rokov v macedónskom Skopje (13. - 23. 8. 2015) prehrou. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej podľahli v piatkovom zápase D-skupiny rovesníčkam z Nórska po nádejnom polčase (13:15) osemgólovým rozdielom 27:35.

Slovenky dlho držali s favoritom krok, odolávali mu až do 50. minúty. V úvode aj vyhrávali o jeden - dva góly, po premenenom pokutovom hode Kostelnej 8:7. Nasledoval nórsky oddychový čas a krátko pred prestávkou Nórky prezentujúce sa svojou typickou rýchlou hrou upravili na dvojgólový rozdiel. Zachytávanie brejkov stálo slovenské hráčky, ktoré podali kolektívny výkon, veľa síl a až v záverečnej desaťminútovke dovolili severankám získať výraznejší náskok.

Mladé Slovenky budú mať druhú šancu zabodovať v piatok 14. 8., keď ich čaká ďalší severský protivník. Stretnutie s Dánkami, ktoré vyhrali na úvod nad Maďarkami, sa začne o 17.00 hodine.

Marianna Nemčíková (trénerka kadetiek SR): "Dievčatá nepodali zlý výkon, ale dnes sa zdolali viac-menej samy. Ešte prvom polčase hrali to, čo sme chceli. Urobili sme však až 23 technických chýb, čo Nórky využívali na rýchle protiútoky a nemilosrdne nás trestali. Dať 27 gólov Nórsku nie je málo, ale veľa sme inkasovali po ľahkých zaváhaniach a stratených loptách. Nejaká nervozita bola v úvode vidieť na dievčatách, na takomto šampionáte hrajú prvýkrát a zo začiatku sa oťukávali. Potom to už bolo v tomto smere v pohode. Darilo sa nám prenikať cez obranu súpera, vybojovali sme desať pokutových hodov. Samozrejme, zvonka sa nám presadzovalo ťažšie, bolo to tam zabarikádované. V piatok nás čaká proti Dánkam podobný štýl, ale nevzdávame sa. Zajtra je nový deň a my pôjdeme do toho opäť naplno."

Výsledok - ME v hádzanej hráčok do 17 rokov - skupina D (Skopje/Macedónsko) - štvrtok 13. august 2015:

Nórsko "17" - Slovensko"17"  35:27 (15:13)

Góly Nórsko "17": G. Nestaker 7/3, S. Fossheim 6, M. F. Bergum a L. Ellertsen po 5, M. Gabrielsen a H. K. Sømme po 3, J. Intelhus a H. Spurkland po 2, A. Huse a K. Olsen po 1.

Zostava a góly SR "17": M. Goboňová, B. Hanzalíková - T. Takáčová, E. Rajnohová 8/4, Popovcová, Bajčiová 1, Kovácsová 1, W. Raffasederová, Solárová 1, N. Nejedlíková 1, Trúnková, B. Zemanovičová 3, Ušiaková 2, Vencuriková, K. Kostelná 4/3, A. Holejová 6. Trénerka: Mgr. Marianna Nemčíková.

pok. hody: 3/3 - 10/7, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: F. Simone a P. Monitillo (obaja Tal.), 50 divákov.

Hráčky dňa: Synne Fossheim (Nórsko "17") a Erika Rajnohová (SR "17").