Nachádzaš sa tu:
15 júl 2015, 12:22
Ostatná aktualizácia: 15 júl 2015, 12:22
Prečítané: 2481x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenská hádzanárka Iveta Mičiníková patrila k výrazným talentom, ale v uplynulom období ju v rozlete pribrzdila séria dlhodobých zdravotných problémov, pre ktoré veľa toho neodohrala. Ľavoruká pravá spojka napriek početným zraneniam nevzdala boj o návrat na hádzanárske palubovky a aktuálne hlási comeback. Od nadchádzajúcej sezóny sa objaví v drese DHK Baník Most. V pondelok sa sympatická žilinská rodáčka aj pod dohľadom fyzioterapeutky začala pripravovať s úradujúcim českým majstrom.

"Na podmienkach dvojročnej zmluvy s ročnou opciou sme dohodnutí. Kontrakt podpíšem po stredajšom tréningu," s radosťou referovala pre agentúru SITA Mičiníková, ktorá má za sebou už aj víkendové sťahovanie do nového pôsobiska, kde bude hrávať po boku dvoch krajaniek a reprezentantiek Simony Szarkovej a Lucie Súkenníkovej. Od minulého týždňa 23-ročná odchovankyňa bytčianskej hádzanej si medzi ženami zahrala za HK Danlog Partizánske, Iuventu Michalovce a český DHC Sokol Poruba. "Je to pre mňa nový začiatok po tých všetkých operáciách. Som rada, že môžem začať práve v tomto klube. Potešilo ma, že ma predstavitelia Baníka oslovili, takáto ponuka sa neodmieta," skonštatovala Mičiníková, ktorej prvé dojmy charakterizuje spokojnosť: "V Baníku je perfektné vedenie i realizačný tím. Vedia, čím som si v minulom období prešla. Mám v nich obrovskú podporu na ceste za návratom späť na ihrisko. Beriem to ako obrovskú výzvu. Páči sa mi klubová filozofia. Chcú, aby sa do hry zapájali všetky hráčky, lebo sú tu považované za rovnocenné, s čím som sa predtým nikde inde nestretla. Z môjho pohľadu je to veľké plus, a práve preto si tento klub vydobyl súčasné postavenie."

Bývalá mládežnícka reprezentantka, ktorá bola v roku 2009 členkou strieborného tímu na X. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) vo fínskom Tampere, má za sebou tri vážnejšie operácie plus dve artroskopie, ale zo zdravotnej stránky by jej už nič nemalo brániť, aby mohla predviesť na poste pravej spojky svoje schopnosti. "Cvičím s výbornou fyzioterapeutkou. Myslím si, že nebude najmenší problém pri návrate," optimisticky dodala už členka kádra "čiernych anjelov" Mičiníková, nová akvizícia družstva slovenského trénera Ľuboša Hudáka.


Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.