Nachádzaš sa tu:
02 jún 2015, 12:58
Ostatná aktualizácia: 02 jún 2015, 14:00
Prečítané: 1910x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Po tri uplynulé víkendové dni bojovali najlepšie česká a slovenská družstvá starších dorasteniek v Olomouci už tretíkrát o cennú trofej - Česko-slovenský pohár. Čo nového tieto zápolenia priniesli a aké mali úroveň, objavili sa nové talentované nádeje? Na to by malo odpovedať nasledujúce zhrnutie toho, čo bolo v olomouckej hale DHK ZORA Olomouc k videniu.

Najprv si zhrňme všetky tri uplynulé ročníky, tento nový a povedzme hneď v úvode veľmi prospešnej konfrontácie najlepších hráčok v danej kategórii z oboch krajín. Družstvá dvoch klubov sa zúčastnili všetkých troch zatiaľ odohraných ročníkov - DHK ZORA Olomouc a Iuventa Michalovce, dvakrát štartovalo družstvo MHK Bytča a po jednej účasti majú na svojom konte družstvá DHC Slavia Praha, UDHK Nitra a DHC SVŠ Plzeň. Olomoucké družstvo je tiež zatiaľ jediným víťazom tejto trofeje, keď dokázalo vo všetkých ročníkoch vyhrať všetky svoje stretnutia. Druhé miesto si vybojovalo v každom ročníku vždy iné družstvo, postupne Slavia Praha, Michalovce a HC Zlín. Bez jediného víťazstva zatiaľ zostalo iba družstvo SVŠ Plzeň.

V olomouckej hale sa hralo o Pohár už druhýkrát, po premiérovom ročníku v roku 2013 a minuloročnom turnaji hranom v Šali bolo dejisko opäť zverené olomouckému klubu a treba povedať, že sa s organizáciou vysporiadal opäť bezchybne. Na vysokej spoločenskej úrovni prebehlo najmä záverečné vyhodnotenie najlepších družstiev a jednotlivkýň, ktorého sa zúčastnili osobne primátor mesta Olomouca Mgr. Antonín Staněk a niekoľkonásobný najlepší český hádzanár a mnohonásobný reprezentant David Juříček. Novinkou turnaja, ktorá bola veľmi pozitívne kvitovaná účastníkmi bola skutočnosť, že sa turnaj rozložil do troch hracích dní a každé družstvo tak zohralo v jeden deň vždy len po jednom stretnutí, s dostatkom času na potrebnú rehabilitáciu.

Celkovo bolo teda zohraných šesť, prevažne veľmi kvalitných stretnutí, víťaz turnaja domáca Zora Olomouc vo svojom prvom zápase veľmi vysokej úrovne porazila Michalovce dvojgólovým rozdielom, s ostatnými dvomi súpermi si poradil s vysokými výhrami, nad Zlínom o 8 a nad slovenským majstrom Bytčou dokonca 16 gólovým rozdielom. Druhý celok HC Zlín dosiahol dvoch najtesnejších výhier o jediný gól s oboma slovenskými celkami, vzájomný súboj slovenských družstiev skončil po vyrovnanom priebehu výhrou majstrovskej Bytče päťgólovým rozdielom.

Družstvo DHK ZORA Olomouc, vedené trénerom Mgr. Lubomírom Krejčířom, predstavilo na turnaji 16 členné družstvo, v ktorom ale chýbali dve hráčky - juniorské reprezentantky Kratochvílová a Zimová, ktoré patrili v českej súťaži medzi najlepšie strelkyne družstva a pred skončením majstrovských zápasov 1. ligy svoju činnosť z dôvodu maturity predčasne ukončili. Družstvo sa s touto stratou až neuveriteľne dobre vysporiadalo, hralo oveľa kolektívnejšie a presadili sa ďalšie hráčky družstva. Najväčšiu porciu hracieho času odohrali najmä právom vyhlásená najlepšia hráčka turnaja Jarmila Trumpešová, ďalej juniorské reprezentantky Markéta Hurychová, Adriana Míšová, sestry Vendula a Tereza Fryčákové, alebo Magda Kašpárková a Lucie Sklenářová. Presadili sa aj dve mladé, ktoré nahradili menované, ktoré družstvo pred vrcholom sezóny opustili - Karolína Žáčková a Monika Bajerová. Obidve brankárky Beranová a Pašková splnili tiež to čo sa od nich očakávalo. Do hry sa zapojili úspešne aj ďalšie hráčky, ktoré prispeli aj k vytváraniu výbornej atmosféry na striedačke počas všetkých zápasov.

Na druhom mieste skončilo po zásluhe družstvo HC Zlín, vedené trénerkou Mgr. Renatou Gerychovou, ktoré svoj úspešný výsledok oprelo najmä o dve výhry nad oboma slovenským súperkami. V družstve Zlína hrali prím predovšetkým dorastenecké reprezentantky Mizerová, Baumbachová a Lapčíková, keď z trojice juniorských sa presadila najmä Monika Kříčková, v niektorých zápasoch sa pridala tiež najvyššia hráčka turnaja Gärtnerová.

Tretie miesto v poradí obsadil slovenský majster MHK Bytča. Skúsený tréner Ing. Jozef Hanták priviezol niekoľko vynikajúcich hráčok, najmä najlepšiu brankárku turnaja Soňu Furgalákovú, ďalej potom kanonierku Tatianu Hanulíkovú, ktorá ovládla streleckú tabuľku najlepších strelkýň na turnaji a pivotku Kristínu Pastorkovú, ktorá dokázala napríklad v prvom stretnutí nastrieľať 11 gólov. Slovenský majstrovský titul družstvu pristane, tiež ostatné hráčky predvádzali solídne hádzanárske umenie.

Bez bodového zisku odišiel z Hanej tentoraz celok Iuventa Michalovce, ktorý prišiel len s 10 hráčkami, pretože ďalšie výborné hráčky hrali v turnaji na pohári mladšieho dorastu v Hodoníne, ktorý nakoniec bez straty bodu vyhrali. Tréner družstva Mgr. František Urban však medzi touto desiatkou mal tiež niekoľko vynikajúcich hráčok, najmä na spojkách hrajúce ľavoruká Jana Barátová, alebo Marianna Soročinová, presadila sa aj rychlonohá Silvia Kocaníková na krídle, vo výbornom svetle sa predstavila aj brankárka Claudia Čičáková.

 

Zdroj: DHK ZORA Olomouc, dhkzoraolomouc.cz

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 21. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
Malacky/Rohožník - MHK Bytča


1. liga Mladšie dorastenky - 21. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
Malacky/Rohožník - MHK Bytča


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 9. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
organizátor: MHK BYTČA
2. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
- 10. kolo
sobota 25.03.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF - HK ŽILINA
1. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 6. kolo
nedeľa 26.03.2023
organizátor: HK AS TRENČÍN
- 1. skupina.
organizátor: MHK BYTČA
- 2. skupina.