Ostatná aktualizácia: 16 júl 2021, 20:54
Prečítané: 2513x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenské hádzanárky budú na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (8. - 18. 7. 2021) bojovať o konečné 11. miesto. Rozhodla o tom ich piatková prehra v zápase o 9. - 12. priečku, v ktorom zverenky trénera Michala Lukačína podľahli českým rovesníčkam 25:29, hoci po prvom polčase ešte viedli tesne 11:10. Juniorky Slovenska majúce už istotu postupu na svetový šampionát zakončia svoje účinkovanie na ME v sobotu, keď od 17.00 hod. nastúpia proti Švajčiarkam, ktorým sa pokúsia odplatiť utorkovú prehru 27:29.

Výsledok - ME hráčok do 19 rokov - o 9. - 12. miesto - piatok:

Slovensko - Česko 25:29 (11:10)
Zostava a góly SR: Voržáčková, P. Kakaščíková - Györiová 1, Dulinová 1, P. Pálová 6, N. K. Sedláčková, Pénzes 4, Polievková, Timková, Barbora Lancz 6, Zsákovics 2, K. Paulínyová 1, Bírová, Ščípová, D. M. Vargová 2, Dvorščáková 2
pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: E. Vitaku a A. Vitaku (obaja Kosovo)

Derby bolo od začiatku vyrovnané. Ako prvé išli aspoň do dvojgólového vedenia Slovenky, keď Lancz dvoma presnými strelami upravila na 6:4 v 17. minúte. Češky potom skóre vyrovnali, ale na prestávku išli s jednogólovým mankom, keď sa tesne pred ňou presadila Pálová. Aj po zmene strán pokračovala vyrovnaná hra. Lukačínove zverenky síce hneď odskočili na dva góly, ale súperky trojgólovou šnúrou, na ktorej konci bola v 39. minúte Königová, otočili na 15:14. Od stavu 16:16 si české hráčky vypracovali rozhodujúci náskok, keď strelili päť gólov za sebou a v 49. minúte bolo 21:16. V záverečnej desaťminútovke sa dokázali slovenské juniorky dotiahnuť na maximálne tri góly, ale vývoj duelu už neotočili. Za české súperky 12-krát skórovala Charlotte Cholevová.

Hlas:
Michal Lukačín (tréner junioriek SR): „Rešpektujem výsledok a víťazstvo nášho súpera. Naše dievčatá podali vynikajúci výkon, dovolím si povedať svoj najlepší na celom turnaji. Myslím si, že sme neboli horším tímom a ani sme si nezaslúžili prehrať. V stretnutí však bolo mnoho sporných situácií, ktoré dostali súpera na koňa. To ma mrzí. Ďakujem hráčkam za tento dobrý taktický výkon a bojovnosť. Kým bol stav vyrovnaný, tak sa Češky nepresadzovali ľahko. Potom v závere ich však už bolo ťažšie zastaviť. Máme motiváciu aj v poslednom dueli, v ktorom však určite zasiahnu do hry aj čerstvejšie hráčky.“