Nachádzaš sa tu:
09 apr 2021, 11:03
Ostatná aktualizácia: 09 apr 2021, 11:03
Prečítané: 2282x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska sa zídu už v nedeľu v Bratislave, kde sa začnú pripravovať na blížiace sa dva zápasy play-off v rámci II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Španielsku. Ešte pred zrazom prišlo k dvom zmenám v nominácii. K dispozícii ešte nebude brankárka Alexandra Krebs. Ukrajinská rodáčka po udelení občianstva dostala pred stretnutiami so Srbskom premiérovo pozvánku do národného tímu SR. Hráčka poľského tímu Mlyny Stoislaw Koszalin si však z administratívnych dôvodov musí na debut v slovenskom drese počkať. Chýbať bude aj ľavá krídelníčka Martina Popovcová z Iuventy Michalovce.

„V súvislosti so Sašou Krebsovou nastali určité komplikácie. Nebolo isté, že sa to stihne dotiahnuť do termínu určeného medzinárodnou federáciou, a tak sa tréner rozhodol, že to nebudeme teraz siliť. Treťou brankárkou v tíme na túto reprezentačnú akciu bude Soňa Furgaláková zo Šale. Martina Popovcová utrpela v ligovom zápase s Mostom zranenie ramena, ktoré si vyžiadalo operačný zákrok. Namiesto nej dostala pozvánku Monika Pénzes z Dunajskej Stredy. Veríme, že už sa nič nebude musieť meniť a v nedeľu sa stretneme v tomto zložení," informovala manažérka ženskej reprezentácie Martina Halásová.

Slovenky sa stretnú v nedeľu 11. apríla v bratislavskom hoteli Premium. V sobotu 17. apríla nastúpia od 18.00 hod. v Šali na prvý zápas proti Srbkám, odveta sa bude hrať v stredu 21. 4. v Belehrade.

Aktualizovaná nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie v Bratislave a dvojzápas play-off II. fázy kvalifikácie MS 2021 (11. - 22. 4. 2021):

Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoye (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Valéria Dulinová (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/DHC Plzeň/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bízik, Monika Pénzes (obe HC DAC Dunajská Streda)

Spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lancz, Anette Emma Hudáková (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.