Nachádzaš sa tu:
30 nov 2020, 08:57
Ostatná aktualizácia: 30 nov 2020, 08:57
Prečítané: 2659x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska majú za sebou týždeň prípravy, po ktorej mal nasledovať turnaj I. fázy kvalifikácie o postup MS 2021. Ten však nedávno preložili na marec budúceho roka. Slovenkám sa však namiesto toho naskytla možnosť konfrontácie, ktorá nie je bežnou záležitosťou. Okolnosti s pandémiou koronavírusu to zariadili tak, že zverenkám trénera Pavla Streichera umožnili dvakrát nastúpiť proti účastníkovi blížiacich sa ME 2020 a zároveň hostiteľovi budúcoročného svetového šampionátu. V Torrelavege neďaleko Santanderu najskôr podľahli Španielkam jednoznačne 21:32, ale v odvete bol osud duelu otvorený až do konca a Slovenky napokon prehrali tesne 22:24. Práve nedeľňajší výsledok im môže pridať dávku sebavedomia.

„Myslím si, že by to mohol byť pozitívny impulz, a to bol aj náš cieľ. Dva duely so Španielkami sme si išli užiť. Nemali sme dôvod byť vystresovaní, hoci sme nastúpili proti svetovým hráčkam, ktoré pravidelne hrávajú Ligu majstrov. Bola to skvelá príležitosť pre naše mladé, ale aj tie skúsenejšie dievčatá, ktoré sa na vlastnej koži mohli presvedčiť, že pri plnej koncentrácii i správnom mentálnom nastavení sa dajú niektoré veci vykompenzovať aj proti súperovi tohto rangu a uhrať dobrý výsledok. Samozrejme, to neznamená, že my sme ten tím, ktorý teraz bude zakaždým hrať so Španielskom vyrovnanú partiu. Dôležité bolo najmä v druhom zápase, aby sme zvýšili kvalitu našej hry a maximálne sme sa priblížili k súperovi. Z tohto aspektu môžem vysloviť spokojnosť. Prirodzene, je tu aj veľa vecí na zlepšenie. To je naša úloha na ďalšie zrazy," povedal pre slovakhandball.sk Streicher.

Jeho zverenky nastúpili na prvý zápas krátko po prílete do Španielska, čo sa prejavilo aj na ich výkone. „Musíme povedať, že príprava na piatkový duel nebola optimálna. Dievčatá boli od skorého rána na nohách, potom prišiel štvorhodinový let do Santanderu. Vzápätí sme mali približne 1,5 hodiny na zregenerovanie a oddych v hoteli. Následne sme si sadli do autobusu a cestovali do dejiska stretnutia. Na dievčatá už doľahla únava, čo sa prejavilo aj na našej hre," ozrejmil jednu z príčin dvojcifernej prehry kormidelník SR, ktorý z 18-členného kádra nemohol v Španielsku počítať s Veronikou Habánkovou, zranenou Erikou Rajnohovou a priamo v dejisku využiť hráčske schopnosti kapitánky Moniky Rajnohovej (problémy s nohou) a pivotky Kristíny Pastorkovej (zlomený nos). „S nimi by to bolo lepšie, ale ovplyvniť sme to nemohli. Napriek tomu sme sa snažili odviesť maximum."

Španielky sa predstavili v zostave, ktorá pocestuje na decembrový európsky šampionát do Dánska. „My sme vedeli, proti komu ideme hrať. Čakalo nás družstvo, ktorú bude hrať dôležitú úlohu aj na ME. Pre naše hráčky to bola úžasná skúsenosť. Dobré bolo, že v každom zo súbojov so Španielkami potiahla iná skupina hráčok, čím sa to určitým spôsobom vykompenzovalo. Príjemne ma v odvete prekvapila práca v obrane, najmä v druhom dejstve s výnimkou záveru, ale tam to už súviselo aj so skúsenosťou súpera. Zahrali sme vynikajúco flexibilnú obranu 0-6," vyzdvihol Streicher a pridal aj ďalšie hodnotenie uplynulého obdobia.

„Ukázalo sa, že z rôznych dôvodov sme neboli schopní obsiahnuť všetky dôležité body koncepcie nášho družstva. Pri niektorých veciach sme sa museli zastaviť a opakovať ich. Stále je niekoľko otvorených bodov, ktoré musíme vyriešiť na dosiahnutie uceleného prejavu a vytvorenie efektívneho konceptu hry. V tomto smere sme v štádiu budovania. Na druhej strane treba vnímať, že družstvo je v prestavbe. Máme za sebou rok a niečo spoločnej spolupráce. Boli rôzne obmedzenia, ale urobili sme to, čo sa dalo. V zložitom období koronakrízy sme zrealizovali tri kempy, odohrali aj prípravné zápasy. Aj vďaka absolútnej disciplíne sme ukázali, že sa dá existovať, trénovať i hrať stretnutia."

Výsledky z Torrelavegy:

I. zápas:
Španielsko - Slovensko 32:21 (17:10)
Zostava a góly SR: Oguntoye, Medveďová, Voržáčková - Trúnková 2, Dulinová, Pastorková, Patrnčiaková, Popovcová 3, Pócsíková 1, R. Bízik 1, Bujnochová 2, S. Szarková 1, Barbora Lancz 6, Bajčiová, N. Némethová 5, M. Rajnohová
pok. hody: 4/3 - 0, vylúčené: 3 - 3

II. zápas:
Španielsko - Slovensko 24:22 (11:11)
Zostava a góly SR: Oguntoye, Medveďová, Voržáčková - Trúnková, Dulinová 1, Pastorková, Patrnčiaková 1, Popovcová 4, Pócsíková 1, R. Bízik 4/2, Bujnochová 7, S. Szarková 2, Barbora Lancz 1, Bajčiová, N. Némethová 1, M. Rajnohová
pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 3

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.