Nachádzaš sa tu:
29 máj 2020, 09:07
Ostatná aktualizácia: 29 máj 2020, 09:07
Prečítané: 1641x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Post pravej spojky v ženskej hádzanárskej Sedmičke roka 2019, hoci ho má cez ruku, patrí Karin Bujnochová. Dvadsaťpäťročná univerzálna spojka nielen obhájila svoju pozíciu v elitnej spoločnosti z vlaňajška, ale najlepšia na tejto pozícii bola podľa výsledkov ankety Slovenského zväzu hádzanej už tretí rok za sebou. „Ďakujem všetkým za prejavenú dôveru," poznamenala pri online vyhlásení laureátov ankety hráčka Achenheim Truchtersheim Handball. Vo francúzskom druholigovom klube má od svojho prestupu v roku 2018 z HK Slovan Duslo Šaľa za sebou dve sezóny a zdá sa, že pridá aj tretiu. „Na 90 percent zostávam, hoci sa musím priznať, že som plánovala zmenu. Potom však prišla koronakríza, ktorá situáciu sťažila, a tak som dospela k tomu, že zotrvať je najlepšie riešenie."

Hádzanárka pochádzajúca z Lednických Rovní si nevyberá svoje miesto v zostave. „Tam, kde ma tréner postaví, tam budem hrať. Nemám problém hrať na rôznych spojkových postoch," uviedla Bujnochová k svojmu zaradeniu na pravú spojku a k svojmu úspechu v ankete ďalej poznamenala: „Úprimne vravím, že som milo prekvapená. Je stále príjemné vidieť, že mi ľudia stále dávajú dôveru, hoci nie som v klubovom drese na očiach a v reprezentácii nie sú výsledky vždy podľa predstáv."

Karin Bujnochová sa udomácnila v reprezentácii Slovenska, s ktorou sa spájajú aj jej hádzanárske sny. „Rada by som bola za postup na MS či ME. Mojím nesplneným snom je, aby sme boli stálymi účastníkmi vrcholných podujatí. Na klubovej úrovni je najdôležitejšie, aby som sa cítila dobre po všetkých stránkach, a to mi zatiaľ vyhovuje. Netreba sa zamýšľať nad tým, čo by bolo lepšie alebo horšie."


Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.