Nachádzaš sa tu:
31 aug 2014, 21:28
Ostatná aktualizácia: 06 sep 2014, 14:27
Prečítané: 3050x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

V minulej sezóne získala s Michalovcami zlato vo WHIL. Aj keď vlani sedemnásťročná hádzanárka Tatiana Gajdošíková viac nastupovala za juniorský tím Iuventy, vedenie popredného slovenského tímu sa o šikovnú spojku ďalej vehementne usilovalo. Nakoniec dala odchovankyňa Bytče prednosť Veselí nad Moravou, ktorého farby bude v nadchádzajúcej interligovej sezóne obhajovať.


Už prípravné zápasy naznačili, že by slovenská juniorská reprezentantka mohla byť veľmi platnou posilou. V Stockerau zaznamenala Gajdošíková, ktorú zdobí ideálna hádzanárska postava, dobrý pohyb a tvrdá strela, sedem gólov. Lepšia z hosťujúceho tímu nebola žiadna.

Aj cez ďalšie víťazstvo ale nebola sympatická slovenská hráčka s výkonom Veselí spokojná. "Bol to hrozný zápas. Neviem prečo, ale súperovi sme sa prispôsobili," uviedla po skončení utorkového duelu Tatiana Gajdošíková.

Nová spojka slováckeho celku, Slovenka Tatiana Gajdošíková, bola po utorkovom zápase ešte viac kritickejšia. "Bolo to hrozné stretnutie," predniesla sedemnásťročná posila z Bytče.

Rodáčka z Hliníka nad Váhom si počas rozhovoru schladzovala boľavý prst. "Vyskočil mi pri jednej prihrávke," povedala.

Mladá hádzanárka hodnotí tohtoročnú letnú prípravu pozitívne. Aj keď si Gajdošíková musela po príchode na Slovácko zvyknúť na trénera Hudáka aj nové spoluhráčky, do mladého kolektívu rýchlo zapadla a teraz je jeho plnohodnotnou súčasťou. "Partia je tu dobrá. Možno je to tým, že v tíme sú samé mladé dievčatá," oznámila ľavá spojka, ktorá z mládežníckych reprezentácií poznala iba Janu Šustkovú a Katarínu Slovákovú. "S ďalšími dievčatami som sa už stačila spoznať," usmiala sa Gajdošíková.

Talentovaná dorastenka nemá problémy v kabíne ani na palubovke. Starším spoluhráčkám stíha a niektoré aj herne prevyšuje. "Letná príprava sa mi naozaj páčila. Na niektorých tréningoch sme síce veľa behali, ale dalo sa to zvládnuť. Oproti dorastenkám sa všetko robí vo väčšej rýchlosti. Trebárs zápas s Partizánskym bol úplne niečo iné ako mládežnícky zápas," predniesla Gajdošíková.

Tú do Veselí najskôr lanáril tréner Hanták, ktorý ju vedie aj v Bytči. Potom sa mladej spojke ozval aj nový kouč Hudák. Mladá Slovenka nakoniec dala moravskému klubu prednosť pred nabitými Michalovcami. "Nechcela som tam už ísť. Vlani som tam síce bola na hosťovaní, ale mám to z domu na východ ďaleko. Navyše by som tam nedostala toľko priestoru ako vo Veselí, kde sa buduje nový tím a mám väčšiu šancu pravidelne hrať," povedala Gajdošíková.

V jej rozhodovaní však nehrala úlohu len hádzaná. "Chcem si dorobiť na Slovensku strednú školu," priznala študentka gymnázia, ktorá to má do Veselí stotridsať kilometrov.

Cez letné prázdniny, keď interligový tím trénoval dvojfázovo, bývala sedemnásťročná hráčka na juhu Moravy. Domov jazdila iba na víkendy.

Aj keď si už Gajdošíková v jedenásťtisícovom meste zvykla, na žiadne prechádzky ich nevyužíva. "Občas s babami niekam zájdeme, ale zatiaľ najviac času trávime v Kauflande. Ten v Bytči totiž nemáme," smiala sa sedemnásťročná slečna, ktorú tento rok zrejme čaká prelomová sezóna. "Chcem čo najdlhšie hrať hádzanú a ak to pôjde, udržať sa v reprezentácii. Verím, že s radosťou budeme hrať v tabuľke hore a trápiť najväčších favoritov," vyhlásila jedna z letných posíl značne omladeného kádra.


Zdroj:
Libor Kopl, Hodonínsky deník

 

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.