Nachádzaš sa tu:
16 aug 2014, 19:47
Ostatná aktualizácia: 13 dec 2014, 20:28
Prečítané: 5979x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Presne mesiac aj štyri dni zostávajú do štartu novej sezóny 2014/2015 oboch kategórii najvyšších súťaží dorasteniek, keď prvé kolo sezóny je na programe cez víkend 20. - 21. septembra 2014. Po minulej sezóne došlo k viacerým zmenám, keď v najvyššej lige starších dorasteniek bude štartovať len deväť družstiev, keď do novej sezóny sa neprihlásili Šurany a Talent Dunajská Streda, naopak medzi prihlásenými družstvami figuruje Močenok, v kategórii mladších dorasteniek bude v novej sezóne štartovať znova dvanásť družstiev, keď do ligy sa neprihlásil Talent Dunajská Streda, naopak premiéru v súťaži si po Stupave, ktorá vstúpila do ligy minulú sezónu odbije nováčik z Bardejova a práve Handball club Bardejov vám predstavujeme v nasledujúcom článku.


Handball club Bardejov

Náš klub vznikol odčlenením od MHC Bardejov, kde trénovali chlapci, keďže sme mali inú predstavu o prístupe a vedení klubu po zvážení sme sa oddelili a založili klub - Handball club Bardejov, kde dievčatá trénujú od 4. februára 2011. Prvý zápas hrali už 25. februára 2011 proti ŠŠK pri SLŠ Prešov a prehrali sme ho 28:2.

Neviem kedy počítať presný začiatok vzniku klubu. Dátum prvého tréningu, dátum odčlenenia, či dátum vzniku občianskeho združenia. Ak dátum občianskeho združenia tak existujeme rok, vznikli sme v septembri v roku 2013.

Zatiaľ máme jedno družstvo mladších dorasteniek, ktoré prvý krát v histórii športu, hádzanej, budú hrať celoslovenskú súťaž mladších dorasteniek.


Doteraz sme hrali, či už súťažne krajskú ligu (KZHá Košice+Prešov) mladších, starších žiačok alebo rok nesúťažne.

Zúčastňujeme sa rôznych turnajov, napr. Sarius Cup a Kempa Cup v Prešove, Summer Handball Cup v Košiciach, či v Prahe na Prague Handball Cup.

Tento rok sme začali organizovať turnaje aj v Bardejove, vo februári to je Bartpha Cup a čoskoro v septembri (5. - 7. septembra 2014) to bude Sisi Cup.

S dievčatami chceme pokračovať ďalej do súťaže starších dorasteniek.

Taktiež máme veľkú skupinu dievčat v prípravke (minihádzaná), ktoré tento rok sa zúčastnia krajskej suťaže.

Čo sa týka vedenia klubu, na všetko sme štyria: Róbert Hanudeľ - štatutár (prezident klubu by bolo asi silné slovo), tréner licencie "B", pri trénovaní mi pomáha Marek Ratvajský, Jana Kandelová je vedúcou družstva, tajomníčkou, sekretárkou, organizačnou pracovníčkou, taktiež kontaktnou osobou, Slávka Guteková je zdravotníčkou, fyzioterapeutkou, lekárkou, kondičnou trénerkou a masérkou.

V poslednom čase mi začal pomáhať aj Ján Krok.

Hala, v ktorej budeme hrávať zápasy sa nachádza v Bardejove na Mlynskej ulici č. 1, pred halou je veľké parkovisko aj pre autobusy, blízko sa dá vybaviť aj ubytovanie so stravou a taktiež supermarket Hypernova, či Tesco.

Hrali sme už s niektorými tímami, hlavne zo západu Slovenska, napr. s Trenčínom, či Bánovcami.

 

Ďakujeme za predstavenie klubu jeho štatutárovi p. Róbertovi Hanudeľovi.

 

 

Spoločná fotografia ml. dorasteniek, fotografie jednotlivých hráčok a funkcionárov Hc Bardejov: 

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 12. kolo N
sobbota 27.04.2024 o 12:00 hod.
MHK Bytča - HK AS Trenčín
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - 12. kolo N

sobota 27.04.2024 o 10:00 hod.
MHK Bytča - HK AS Trenčín
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 13. kolo
sobota 20.04.2024 od 09:00 hod.
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 13. kolo
sobota 27.04.2024 od 09:00 hod.
organizátor: ŠA TRENČÍN "A"
- 4. skupina
.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 7. kolo
nedeľa 21.04.2024 od 12:00 hod.
organizátor: ŠKHá DUBNICA NAD VÁHOM
- 1. skupina.