16 máj 2014, 16:13
Ostatná aktualizácia: 29 okt 2014, 21:10
Prečítané: 3578x

Na predposledné kolo najvyšších súťaží dorasteniek vycestovali dorastenky MHK Bytče k svojmu veľkému rivalovi do Michaloviec. Aj napriek veľkej snahe v oboch zápasoch ťahali za kratší koniec, keď staršie dorastenky podľahli domáci hráčkam a tohtosezónnym majsterkám SR v tejto kategórii o šesť gólov v pomere 26:32 (14:14), nedarilo sa ani mladším dorastenkám, ktoré prehrali neočakávane vysoko v pomere 22:41 (12:19) a do svojej tabuľky si tak pripísali druhú prehru v sezóne, aj napriek tomu zisk titulu majsteriek SR im už neunikne, keďže majú aktuálne do konca súťaže dostatočný náskok, o ktorý už pred posledným budúcotýždňovým kolom nemajú ako prísť. Z družstiev MHK Bytča sa ešte v nedeľu predstavia staršie a mladšie žiačky Bytče, ktoré cestujú na posledné zápasy krajskej súťaže do Trenčína, resp. Partizánskeho.

PREDOHRÁVKA - 21. KOLO:

PIATOK 16. MÁJ 2014 - MICHALOVCE, CHEMKOSTAV ARÉNA

1. LIGA STARŠIE DORASTENKY
- predohrávané 21. kolo:

IUVENTA MICHALOVCE - MHK BYTČA       32:26 (14:14)

Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 4 - 1. Rozhodovali: B. Bruncová a Ing. M. Soláriková. Divákov: 100.

IUVENTA: I. Hurčíková, M. Ferenčíková, C. Čičáková - D. Lešková 4, Dziurová 3, Chorovská 1, P. Danková 3, K. Šimková 4/1, J. Barátová 6/2, L. Kniežová 2, Ščerbáková 3, Bajčiová 6. Tréner: František Urban.

MHK: M. Maňová - Kmošenová 1, Hanulíková, Vaninová 4, Re. Zahumenská 4, Ra. Zahumenská 1, D. Šichmanová 6/1, T. Gajdošíková 8/1, K. Pastorková 2. Tréner: Ing. Jozef Kozák.

Zápas medzi dvoma poprednými tímami ligy starších dorasteniek veľa hádzanárskej krásy nepriniesol. Lepšie ho záčali domáce hráčky, ktoré na začiatku pätnástej minúty vyhrávali po góle Barátovej trojgólovým rozdielom - 7:4. Hostky však následne odpovedali troma gólmi v rade a po presnom zásahu Vaninovej bol v 19. minúte stav 7:7. Vyrovnaný stav bol aj v 21. minúte, kedy si za stavu 8:8 zobral tréner Iuventy František Urban oddychový čas, ale aj na sklonku 23. minúte, kedy Bajčiová vyrovnávala na 10:10. Vzápätí sa presne trafili Šimková s Barátovou a zdalo sa, že staršie dorky Iuventy dotiahnú prvý polčas s mierným náskokom (12:10). Opak bol však pravdou, keďže v rozpätí 26. a 28. minúty zaznamenali hostky tri góly v rade a po presnej strele Gajdošíkovej vyhrávali 13:12. Úplny záver prvého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, keď v záverečných sekundách vyrovnávala Dziurová na polčasových 14:14.

Druhé dejstvo už absolútne ovládli domáce hádzanárky, ktoré tak potvrdili svoje postavenie v tabuľke. Hneď v úvode išli do trojgólového vedenia, keď Lešková dávala v 36. minúte na 18:15. Viacgólový náskok si zverenky trénera Františka Urbana udržiavali aj v nasledujúcich minútach stretnutia. Za stavu 22:19 si zobrala lavička hostí v 41. minúte oddychový čas, ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil. Presne v polovici druhého polčasu sa totiž ujali domáce po góle Barátovej šesťgólového vedenia (26:20) a to si udržali až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. Staršie dorastenky tak síce hrou príliš neoslnili, no aj napriek tomu zaznamenali pomerne vysoké víťazstvo 32:26.

Zdroj: iuventa-zhk.sk

1. LIGA MLADŠIE DORASTENKY

IUVENTA MICHALOVCE - MHK BYTČA       41:22 (19:12)

IUVENTA: K. Muliková, L. Babincová, M. Ferenčíková - Diliková 2, M. Kocanová 3, F. Solárová 5, N. Michalková 2, M. Soročinová 10, N. Paľová 3, Bajčiová 3, J. Barátová 3/1, Grobelniková 4, Štefaníková, S. Kocaníková 7. Tréner: Maroš Vikartovský.

MHK: S. Furgaláková - Molíková, M. Bajzová, Kmošenová 3, Re. Zahumenská 2, A. Zahumenská 5, Hanulíková 9/3, S. Hrtánková 1, N. Červenková, K. Pastorková 2. Tréner: Ing. Jozef Kozák.

Mladšie dorastenky Iuventy začali zápas už proti istému majstrovi Slovenska bez rešpektu a hneď v prvej minúte sa po góle Kocaníkovej ujali vedenia 2:0. Zverenky trénera Maroša Vikartovského veľmi dobre bránili a čo prešlo za obranu pochytala Mirka Ferenčíková. Nečudo tak, že aj keď sa hostkám podarilo vyrovnať na 2:2, v 8. minúte si za stavu 8:2 ich tréner zobral oddychový čas. Ani ten im však nepomohol. Bojovne naladené domáce totiž naďalej zvyšovali svoj náskok. V 12. minúte po góle Barátovej už vyhrávali 9:2. Bytči sa síce podarilo znížiť na 9:5, no v 25. minúte po góle Kocaníkovej viedla Iuventa po prvýkrát v stretnutí rozdielom desiatich gólov (17:7). Hostkám sa podarilo v závere prvého polčasu skorigovať na prijatelnejšie šesťgólové manko (18:12), posledne slovo v prvom dejstve ale patrilo Kocaníkovej, ktorá spolu so záverečným klaksónom upravila polčasové skóre na 19:12. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky začali trojgólovou šnúrou a na začiatku 33. minúty opäť vyhrávali o desať gólov (22:12). Aj v ďalšom priebehu hry naťahovali náskok vo svoj prospech a majstrovi Slovenska nakoniec uštedrili devätnásťgólovú porážku 41:22.

Tréner Iuventy Maroš Vikartovský:
"Dievčatá odohrali výborný zápas. Som rád, že sme takto vysoko zdolali majstra Slovenska a udržali sa tak v hre o bronzovú medailu. Dievčatám gratulujem k vysokému víťazstvu, Bytči zase k majstrovskému titulu. Či to bol z našej strany najlepší tohtosezónny výkon, by som teraz hodnotiť nechcel. Neviem totiž, v akom rozpoložení nastúpil súper, ktorý bol už pred zápasom istým majstrom Slovenska."

Zdroj:
iuventa-zhk.sk

11. TURNAJ - MAJSTROVSTVÁ ZA A TN KRAJA - STARŠIE ŽIAČKY:

NEDEĽA 18. MÁJ 2014 - TRENČÍN, MŠH TRENČÍN

HK ŠTART TRENČÍN - MHK BYTČA          16:19 (6:7)

Pok. hody: 4/3 - 2/1, vylúčené: 0 - 2. Rozhodovali: M. Jahodka a V. Pokorný. Divákov: 50.

HK ŠTART: K. Opátová - T. Takáčová, D. Habánková, M. Grófová 1, Ušiaková 5/1, B. Zemanovičová 2/1, L. Marcineková 7/1, V. Matejíková 1, Z. Mesárošová. Tréner: Ing. Zdenka Rajnohová.

MHK: S. Furgaláková - M. Čillíková, Molíková, A. Weberová, A. Krajíčková, R. Gaňová, T. Mičiníková, K. Bačikovská, A. Zahumenská, Hornáková, S. Hrtánková. Trénerka: Ľudmila Danišová.

MHK BYTČA - HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE           33:4 (16:2)

Pok. hody: 3/2 - 0, vylúčené: 0 - 1, nayvše ČK: v 34. min. S. Bielichová (Partizánske) - za faul. Rozhodovali: P. Pokorný a V. Pastierik. Divákov: 30.

MHK:
S. Furgaláková, L. Kubová - M. Čillíková, Molíková, A. Weberová, A. Krajíčková, R. Gaňová, T. Mičiníková, K. Bačikovská, A. Zahumenská, Hornáková, S. Hrtánková. Trénerka: Ľudmila Danišová.

HK SLÁVIA: So. Ondriškovičová, M. Verešová - Dunárová, S. Bielichová, Le. Kováčiková 1, V. Humajová, M. Ladická, E. Štetiarová 1, Zubatá, S. Vlčková 2. Tréner: Patrícia Horňáková.

11. TURNAJ - MAJSTROVSTVÁ ZA A TN KRAJA - MLADŠIE ŽIAČKY*:

NEDEĽA 18. MÁJ 2014 - PARTIZÁNSKE, MŠH PARTIZÁNSKE

MHK BYTČA -
JEDNOTA SOKOL GABOR BÁNOVCE NAD BEBRAVOU            17:9 (9:3)

Pok. hody: 3/3 - 3/0, vylúčené: 0 - 1. Rozhodoval: F. Jelínek. Divákov: 30.

MHK: N. Chudovská, L. Kubová - T. Zubáňová 1, S. Adamčíková, Kadáčková, L. Holincová 6/1, L. Leštinová 3, M. Burandová 2/2, Valúchová 1, N. Weberová, M. Hujová, Bystrická 1, Hudeczková 2, E. Weberová 1, K. Jánošíková, Rašiová. Trénerka: Eva Pastorková.

JEDNOTA SOKOL GABOR: S. Duchoňová - Escherová 1, M. Bežová 2, Zvalová 3, Hulaková, J. Lišková, S. Števánková 1, Janáčová, V. Chrenková 2, J. Ondrušková, P. Pokorná. Trénerka: Nataša Paulovičová.

MHK BYTČA - MHáK MARTIN            28:9 (12:6)

Pok. hody: 0 - 1/1, vylúčené: 0 - 0. Rozhodoval: F. Jelínek. Divákov: 50.