Nachádzaš sa tu:
07 jún 2016, 21:49
Ostatná aktualizácia: 07 jún 2016, 21:49
Prečítané: 1731x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárkam Slovenska sa podarilo získať cenné víťazstvo. Po ukončení kvalifikácie ME 2016 bez vybojovania postupu na šampionát do Švédska si v utorkovom medzištátnom priateľskom dueli v Nitre poradili s Brazílčankami.

Zverenky trénera Dušana Poloza zvíťazili nad majsterkami sveta spred troch rokov tesne 26:25 (17:14). Slovenky si v rámci prípravy zahrajú s reprezentantkami usporiadateľskej krajiny augustových olympijských hier ešte aj v stredu 7. 6., keď ich od 16.30 hod. privítajú v bratislavskej Hant aréne na Pasienkoch.

Hlas:

Dušan Poloz (tréner SR): "Je to pre nás veľmi cenný skalp. Dnešným výkonom sme potvrdili, že toto družstvo je vo vývoji a na správnej ceste. Dievčatá, ktoré dostali príležitosť, sa opäť nestratili, hoci nám stále chýba z kádra sedem hráčok. Základom úspechu bola jednoznačne obrana 0-6, za ktorou chytala skvelá Aďa Medveďová. Potešilo ma, že oproti kvalifikácii nám vyšlo aj pár tzv. jednoduchých kontier. Po zmene strán sme nezachytili úvod, ale po oddychovom čase sme sa dali dokopy a opäť naštartovali."

Výsledok - medzištátny prípravný zápas žien - utorok:

Slovensko - Brazília 26:25 (17:14)

Zostava a góly SR: Medveďová, Haládiková - D. Horňáková, E. Minárčiková 3, Trochtová 1, Súkenníková 1, Rechtorisová 3, V. Habánková 5, L. Klučková 2, Blažeková 2, M. Školková, M. Rajnohová 4, A. Kostelná, Olšovská 3, Kučerová, Michnová 2, Bujnochová

Najviac gólov za Brazíliu: Nascimentová 7/6, Silvová 5

pok. hody: 0 - 8/6, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml. (obaja SR), 800 divákov

Skóre duelu otvorili Brazílčanky, ale vzápätí nasledovala slovenská trojgólová šnúra na 3:1 v 4. minúte. O dve minúty bolo síce vyrovnané (3:3), ale hráčky SR potom od stavu 4:4 strelili štyri góly za sebou. Keď sa tretíkrát v zápase presadila krídelníčka Rechtorisová svietil v 17. minúte na ukazovateli skóre stav 10:5. V ďalších minútach brazílske súperky stiahli rozdiel na 9:11, a tak si kouč Poloz zobral v 23. minúte oddychový čas. Hneď po ňom predviedla jeden z viacerých úspešných zákrokov brankárka Medveďová a Habánková upravila na 12:9. Hostky sa dostali na kontaktný gól v 26. minúte, keď bolo už len 13:12 z pohľadu slovenského tímu. Záver I. polčasu patril hádzanárkam v červených dresoch, ktoré si vypracovali sľubný náskok 17:14.

Po zmene strán Brazílčanky zagresívnili obranu, cez ktorú sa Polozove zverenky dlho nevedeli presadiť. Prvý gól streili až na začiatku 39. minúte, keď Klučková zaistila vedenie 18:17. Na konci prvej desaťminútovky druhého dejstva Amorimová naklonila druhýkrát a zároveň naposledy v zápase skóre na brazílsku stranu - 19:18, ale vzápätí kontrovali Blažeková s Rajnohovou (20:19). O dvojgólový slovenský náskok sa postarala dvoma úspešnými pokusmi Habánková - 24:22 v 53. minúte. Brazílčanky mali vyrovnanie vo svojich rukách v 59. minúte, ale proti bola vynikajúco chytajúca Medveďová, ktorá mala výrazný podiel na triumfe SR 26:25.


Zdroj: SITA/Martin Havran

 

Fotogaléria - prípravný medzistátny zápas: SR - Brazília (Nitra, 07.06.2016)

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 18. kolo
nedeľa 23.03.2025 o 15:00 hod.
SMF HK Žilina - MHK Bytča

1. liga Mladšie dorastenky - 18. kolo
nedeľa 23.03.2025 o 13:00 hod.
SMF HK Žilina - MHK Bytča


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 11. kolo
nedeľa 06.04.2025 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK - HÁDZANÁ ČADCA
- 2. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 8. kolo
nedeľa 23.03.2025
MHK Bytča "B" - Lehota p. Vt. / 09:00 hod.
MHK Bytča "A" - Lehota p. Vt. / 10:00 hod.
organizátor: MHK BYTČA "B"
- 4. skupina.
- dohrávka.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 11. kolo
sobota 29.03.2025 od 08:30 hod.
organizátor: HK AS TRENČÍN
- 2. skupina.
- hrá sa v MŠH v Dubnici nad Váhom.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 7. kolo
sobota 05.04.2025 od --:-- hod.
organizátor: ŠA TRENČÍN MHK BYTČA
- 1. skupina.