Nachádzaš sa tu:
28 máj 2016, 10:18
Ostatná aktualizácia: 28 máj 2016, 21:18
Prečítané: 1258x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Po vyvrcholení bojov o majstrovské tituly a medailové pozície na klubovej scéne sa slovenské hádzanárky preladili na reprezentačnú nôtu. V piatok tesne po poludní sa zišli v Grandhoteli Bellevue v Hornom Smokovci. 

Vo Vysokých Tatrách absolvujú úvodnú časť prípravy na zostávajúce dva zápasy kvalifikácie ME 2016 vo Švédsku, v ktorej sú stále v hre o postup. 

Tréner Dušan Poloz mal na zraze fyzicky prítomných 18 hráčok, z 19-člennej nominácie chýbala čerstvá držiteľka titulu majsterky ČR Simona Szarková. "Prostredníctvom klubu DHK Baník Most máme u nej avizované problémy s kolenom, plus Simu čakajú aj študijné povinnosti, takže na zraze nebola a na tejto reprezentačnej akcii nebude k dispozícii," informovala agentúru SITA vedúca národného tímu žien SR Renáta Marcinová.

Ešte predtým vypadla z nominácie pre zranenie achilovky Andrea Kertészová. Namiesto spojky chorvátskeho ŽRK Split 2010 dostala pozvánku Alica Kostelná z DHK Sokol Poruba. 

Poloz nemal jednoduchú úlohu so zostavením kádra na blížiace sa kvalifikačné stretnutia s Maďarkami a Poľkami, ako aj prípravu s Brazílčankami. Svedčí o tom aj výpočet ďalších absencií - z rôznych dôvodov chýbajú Tetyana Fiľková-Trehubová, Lýdia Jakubisová, Simona Súlovská, Andrea Czanik, Lucia Gubiková či Silvia Szücs.

Slovenky sa budú do nedele, keď sa ráno presunú do Michaloviec, pripravovať vo vysokohorskom prostredí. V pláne majú okrem rôznych športových aktivít v prírode, tréningov v hale aj výlet na Lomnický štít a regeneráciu. Od nedeľňajšieho popoludnia budú pokračovať v príprave už na Zemplíne. 

V michalovskej Chemkostav aréne nastúpia v stredu 1. júna od 18.00 hod. na zápas 5. kola 5. skupiny kvalifikácie ME proti Maďarsku a v sobotu 4. 6. zavŕšia od 20.00 hod. svoje úsilie v boji o postup v Płocku proti Poľsku. Ani potom sa ich povinnosti nekončia, lebo v pláne sú tiež prípravné duely s Brazílčankami (7. 6. v Nitre a 8. 6. v Bratislave). 

Nominácia reprezentácie hádzanárok Slovenska 

- na zápasy kvalifikácie ME 2016 proti Maďarsku a Poľsku a prípravné stretnutia s Brazíliou:

brankárky: Adriana Medveďová (obe Iuventa Michalovce), Zuzana Haládiková (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Dominika Horňáková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídelníčky: Lucia Súkenníková (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Lívia Klučková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Martina Bačíková (MTK Budapešť/Maď.), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Julia Kučerová, Veronika Habánková (obe Iuventa Michalovce), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa)


Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.