Nachádzaš sa tu:
23 máj 2016, 21:20
Ostatná aktualizácia: 23 máj 2016, 21:20
Prečítané: 1278x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Tréner národného tímu SR Dušan Poloz zúžil pôvodnú 28-člennú nomináciu na záver kvalifikácie žien o postup na ME 2016 do Švédska na 19-členný káder, s ktorým počíta na rozhodujúce kvalifikačné zápasy proti Maďarsku (1. 6. v Michalovciach) a Poľsku (4. 6. v Płocku), ako aj prípravné duely s Brazílčankami (7. 6. v Nitre a 8. 6. v Bratislave). 

Vo výbere už nefiguruje Tetyana Fiľková-Trehubová, ktorá je tehotná, chýbajú však aj Simona Súlovská a Andrea Czanik. Tieto tradičné opory rozšírili rady absentujúcich hráčok (Jakubisová, Gubiková, Szücs, ...). 

Naopak, dodatočne zaradenie do reprezentácie mohlo potešiť pivotku šalianskeho Dusla Ivanu Trochtovú. V nominácii sú 2 brankárky, 3 pivotky, 5 krídelníčok a 9 spojok. 

Slovenky, ktoré figurujú v 5. skupine kvalifikácie ME zatiaľ na 3. mieste so 4 bodmi za úspešné výsledky proti Fínkam, majú zraz naplánovaný na piatok 27. mája v Grandhoteli Bellevue v Hornom Smokovci. 

Od 29. 5. do 3. 6. bude nasledovať výcvikový tábor v Michalovciach vrátane duelu s Maďarkami (1. 6.). Potom príde 4. 6. na rad kvalifikačná derniéra s Poľkami v Płocku. Od 5. do 8. 6. ďalšie sústredenie s prípravnými stretnutiami proti Brazílčankám, ktoré uvidia diváci v Nitre a Bratislave.


Nominácia reprezentácie hádzanárok Slovenska

brankárky: Adriana Medveďová (obe Iuventa Michalovce), Zuzana Haládiková (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Dominika Horňáková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídelníčky: Lucia Súkenníková (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová, Veronika Habánková (obe Iuventa Michalovce), Lívia Klučková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Martina Bačíková (MTK Budapešť/Maď.), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Julia Kučerová (Iuventa Michalovce), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa)


Náhradníčky:

brankárky: Katarína Škvareninová (HK Slávia Partizánske), Patrícia Rehušová (HK AS Trenčín)

pivotka: Veronika Gajdošová (Bemaco Prešov)

krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Selma Blažeková, Natália Szőkeová (obe HK Slávia Partizánske)

spojky: Tatiana Šutranová (Bemaco Prešov)

 

Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.