Nachádzaš sa tu:
18 máj 2016, 14:08
Ostatná aktualizácia: 18 máj 2016, 14:21
Prečítané: 1658x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Stredajší slávnostný žreb základných skupín turnaja majstrovstiev sveta hádzanárok do 18 rokov v Bratislave (19. - 31. júla 2016) za účasti predstaviteľov Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) - delegátov Pera Bertelsena, Predraga Pavičeviča, viceprimátora hlavného mesta SR Milana Černého, poradcu predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Petra Húsku, členov organizačného výboru šampionátu a vedenia Slovenského zväzu hádzanej (SZH), ako aj krstných mám jednotlivých skupín Márie Ďurišinovej, Renáty Marcinovej, Janky Stašovej a Jany Kuťkovej (v zastúpení dcéry Petra Ázacis) bol pre hádzanársku verejnosť jasným znamením, že letný vrchol sa nezadržateľne blíži. 

Slovensko bude po ôsmich rokoch opäť hostiť svetovú elitu v kategórii kadetiek, pred ôsmimi rokmi skončili reprezentantky SR siedme.

Sme plní očakávania

Bratislava privíta v druhej polovici júla 24 účastníkov z rôznych svetových kontinentov. "SZH a organizačný výbor sú poctení dôverou, ktorú do ich rúk vložila IHF. Sme plní očakávania, naše úsilie smeruje k tomu ako zvládnuť majstrovstvá sveta nielen z organizačnej stránky. Veríme, že toto významné podujatie pomôže napredovaniu slovenskej hádzanej, prispeje k rozvoju mládežníckej hádzanej a prinesie i ďalšie pozitíva vrátane úspešných výsledkov nášho družstva. SR bude pod drobnohľadom IHF, ale má čo ponúknuť. Šampionát chceme nielen prežiť, ale odniesť si z neho veľa nezabudnuteľných zážitkov," uviedol na úvod viceprezident SZH a viceprezident organizačného výboru pre medzinárodné vzťahy Ernö Kelecsényi, podľa ktorého je žreb dôležitou súčasťou majstrovstiev. 

"Naša skupina nám ponúka veľa príležitostí. Ak budeme mať dobrú prípravu, tak máme šancu aj proti Slovinsku. Samozrejme, zápasy v základnej fáze chceme využiť aj na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na kľúčovú vyraďovaciu časť." 

Slovensko si pri žrebovaní zvolilo spoločnosť lanských majsteriek Európy do 17 rokov Dánok, Sloviniek, Egypťaniek, Argentínčaniek a Uzbečiek. "Pri uvažovaní, ktorú základnú skupinu si vybrať, sme brali do úvahy aj ďalšiu fázu turnaja. Som presvedčený, že máme šancu postúpiť do osemfinále. Tam by nás čakal niektorý tím zo silnej C-skupiny, ale nech už budeme hrať s kýmkoľvek, určite to bude kvalitný zápas, v ktorom sa pokúsime zabojovať o najlepšiu osmičku," dodal Kelecsényi.

Usporiadatelia pod taktovkou šéfa organizačného výboru Petra Brunovského sú dva mesiace pred začiatkom turnaja prakticky už pripravení.

 "Máme už skúsenosti s organizovaním takýchto turnajov a mohol by som povedať, že šampionát by sa reálne mohol začať už zajtra. Samozrejme, potrebujeme ešte nejaký čas na doriešenie a doladenie určitých detailov. Prípravy MS berieme s maximálnou vážnosťou, každý týždeň máme zasadnutia organizačného výboru a pracujeme na tom, aby bolo pri úvodných dueloch 19. júla všetko nachystané na požadovanej úrovni. Presný rozpočet podujatia zatiaľ neviem povedať, ale nebude malý," povedal prezident OV Brunovský, ktorého potešilo, že všetkých 24 kvalifikovaných družstiev potvrdilo účasť.

Presný rozpis zápasov

"Je to dobré znamenie. Nórsko sa síce medzi účastníkov dostalo z pozície náhradníka za zástupcu Oceánie, ale tá v tejto kategórii nemala svoju kvalifikáciu, takže to bol logický krok." Presný rozpis zápasov turnaja bude známy v najbližších dňoch, finále sa bude hrať v Aegon aréne NTC, kde budú mať svoje domáce prostredie aj slovenské reprezentantky. Dejiskom stretnutí bude aj Zimný štadión Ondreja Nepelu. Záštitu nad podujatím prevzalo mesto Bratislava a jeho partnerom je BSK.

Brunovský verí, že slovenské kadetky by mohli zasiahnuť aj do záverečných bojov. "Na základe doterajších výsledkov našich reprezentácií nás pred žrebom zaradili do koša číslo tri, čo nás predurčuje k reálnej šanci na postup zo skupiny do osemfinále. Dievčatá sa na šampionát tešia, pripravujú sa svedomito, takže verím, že by sa mohli pobiť o štvrťfinále, čo by bol výborný výsledok. Úspech priťahuje ľudí, preto si želám úspešné účinkovanie nášho družstva, ktoré by aj napriek letným dovolenkám mohlo pritiahnuť divákov do hľadiska. Verím, že športoví priaznivci si nájdu cestu na zimný štadión i NTC a prídu povzbudiť mladé slovenské hádzanárky v čo najväčšom počte."

 

Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 1. turnaj
sobota 18.05.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MHK BYTČA
- 1. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.