Ostatná aktualizácia: 09 mar 2016, 19:09
Prečítané: 1470x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Trápenie hádzanárok Slovenska vo Vantaa proti Fínsku spred dvoch rokov sa nezopakovalo. Zverenky trénera Dušana Poloza si v stredajšom stretnutí 3. kola 5. skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy žien 2016 vo Švédsku poradili s fínskymi hráčkami tentoraz presvedčivo 29:15 (15:8) a pripísali si na konto prvé dva body.

Slovenky figurujú po prvej polovici kvalifikácie v tabuľke na 3. mieste a stále sú v hre o jednu z dvoch priečok zaručujúcich priamy postup. Šancu vylepšiť si svoje bodové konto budú mať najbližšiu sobotu 12. marca, keď od 16.00 hodine hostia v Partizánskom v odvete Fínky.

Na prvý gól sa čakalo do 3. minúte, keď predviedla strelu svojou ľavačkou Fiľková-Trehubová. Na gól Školkovej na 2:0 potom odpovedala Genbergová v 8. minúte, ale to bol na dlhé chvíle jediný svetlý moment domácich.

Fínkam robila veľké problémy vysunutá obrana súperiek, dopúšťali sa technických chýb, ktoré Polozove zverenky využívali na brejky. Po jednom z nich zvýšila Rechtorisová v 13. minúte už na 7:1 a nasledoval oddychový čas, ktorý si vybrala fínska strana.

Slovenky však pokračovali vo zvyšovaní náskoku, ten narástol na začiatku tretej desaťminútovky na deväť gólov (13:4). V záverečných minútach severanky mierne skresali odstup, ale dvojcifernému manko sa aj tak nevyhli. Po zmene strán sa oň postarala Súkenníková - 38. minúte (19:9).

Aj v zostávajúcom priebehu sa hralo podľa slovenského scenára a skóre narastalo v prospech zverenkýň trénera Poloza. Tie sa v 47. minúte ujali zásluhou Michnovej vedenia 24:10.

Potom síce štyrikrát za sebou inkasovali, ale vzápätí odpovedali rovnakým spôsobom (28:14) a štrnásťgólový rozdiel svietil na ukazovateli stavu aj po záverečnom hvizde (29:15).

Povedal po zápase

Dušan Poloz (tréner SR): "Už príprava na tento zápas, ale aj vstup do stretnutia nám vyšli. Až na určité drobnosti sme podali výborný a koncentrovaný výkon. Dievčatá výborne plnili taktické pokyny. V druhom polčase prišlo pár vylúčení a trochu sa nám to ´rozsypalo´, ale záver opäť patril nám. Pocity z dnešného duelu sú dobré, takto sme si to predstavovali."

II. fáza kvalifikácie ME 2016 v hádzanej žien vo Švédsku - 5. skupina - 3. kolo

VANTAA

Fínsko - Slovensko 15:29 (8:15)

Najviac gólov za Fínsko: Genbergová, Väyrynenová po 3, Roosová 3/3

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - Czanik, Horňáková 3, E. Minárčiková, Súkenníková 3, Rechtorisová 4, M. Holešová 1, L. Klučková, M. Školková 2, M. Rajnohová, Kertészová, S. Szarková 5, Fiľková-Trehubová 6/1, V. Habánková, Michnová 5/1.

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: M. Bennaniová a S. Bennaniová (obe Švéd.), 500 divákov.

4. Fínsko 3 0 0 2 52:96 0

Doterajšie výsledky: Poľsko - Fínsko 29:12, Maďarsko - SR 32:19, SR - Poľsko 21:23, Fínsko - Maďarsko 25:38, Fínsko - SR 15:29