27 nov 2015, 21:57
Ostatná aktualizácia: 27 nov 2015, 21:14
Prečítané: 1580x

Hádzanárky Slovenska sa s určitosťou nestanú víťazkami medzinárodného turnaja žien HEP Croatia Cup v chorvátskom Umagu. Po štvrtkovom nepresvedčivom výkon a prehre s domácimi Chorvátkami 19:29 (9:13) remizovali zverenky trénera Dušana Poloza v piatok s Nemkami 31:31 (14:14).

Zisk bodu im v konečnom poradí môže vyniesť maximálne 2. miesto. Slovenky zakončili účasťou na podujatí novembrový zraz, ktorý bol súčasťou prípravy pred marcovým pokračovaním bojov v kvalifikácii ME 2016. O víťazovi turnaja sa v známom letovisku rozhodne v sobotu 28. 11. večer, keď od 19.00 hod. nastúpia proti sebe Chorvátsko a Nemecko.

Nerozhodný stav bol aj v polčase

V prvom polčase predviedli aktérky vyrovnaný partiu, v ktorej sa striedali vo vedení, ale ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Slovenky ako prvé odskočili na rozdiel dvoch gólov - 8:6 v 16. minúte. O šesť minút neskôr však už po presnom zakončení Zapfovej vyhrávali Nemky (11:10).

V závere úvodného dejstva to vyzeralo, že slovenské hráčky by mohli ísť na prestávku za priaznivého stavu. Školková dvakrát skórovala a v 29. minúte bolo 14:12, no v poslednej minúte sa dvakrát stihli presadiť súperky, a tak na ukazovateli svietil nerozhodný stav 14:14.

Polozovým zverenkám do tretice na turnaji nevyšiel vstup do polčasu, keď prvých šesť minút po zmene strán prehrali 1:6. Slovenky potom hrozivo narastajúce skóre zastavili a v 42. minúte znížili Fiľkovou-Trehubovou na 20:23.

Aj pred záverečnou desaťminútovkou ešte živili nádej na prípadný obrat, Školková v 49. minúte upravila na 24:27. Potom však trikrát skórovali Nemky, ktoré získali upokojujúce šesťgólové vedenie.

Hráčky SR sa však nechceli zmieriť s črtajúcou sa prehrou. Od 53. do 59. minúty predviedli šesťgólovú šnúru a vybojovali si remízu 31:31.

Takýto zápas sme potrebovali, hovorí Poloz

"Dnešný zápas bol úplne rozdielny od toho včerajšieho. Hrali sme ovela agresívnejšie a dokázali sme držať krok s favorizovaným Nemeckom takmer celý zápas. V jednej chvíli už sme prehrávali o päť gólov, ale poctivou prácou, dievčatá makali, sme sa do zápasu dokázali vrátiť a nakoniec sme mali loptu v rukách a dokonca sme mohli ten zápas vyhrať. Bola to škoda, ale myslím, že dievčatá si určite zaslúžili aj ten bod za prácu, ktorú v zápase odviedli," povedal po zápase tréner našich dievčať Dušan Poloz.

Po nevydarenom štvrtkovom zápase sa Slovenky v piatok ukázali celkom v inom svetle. "Popracovali sme na zodpovednosti. Hráčky si musia uvedomiť, že majú na sebe reprezentačný dres a neprišli sme sem na výlet. Vo štvrtok to z našej strany bolo veľmi chladné. Povedali sme si k tomu zopár viet a aj hráčky si to medzi sebou vykomunikovali a dnes ten výkon bol oveľa zodpovednejší," povedal Poloz.

Práve takýto zápas podľa neho naša reprezentácia potrebovala pred pokračovaním kvalifikácie, ktorá ich čaká o dva a pol mesiaca vo Fínsku. "Myslím, že sme remízou s Nemeckom dobre zakončili toto sústredenie. Potrebovali sme to, aby dievčatá odchádzali z tohoto sústredenia s dobrými pocitmi," dodal Poloz.

HEP Croatia Cup

Slovensko - Nemecko 31:31 (14:14)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Medveďová, Súlovská - Horňáková 2, E. Minárčiková 1, R. Bíziková, Súkenníková 1, Rechtorisová, M. Holešová 1, Szőkeová, S. Szücs, M. Školková 8/4, S. Szarková 5, A. Kostelná 1, Fiľková-Trehubová 7, V. Habánková 1, Michnová 4/2, Veselková, Kertészová

Najviac gólov za Nemecko: Smitsová 7, Naidzinavicius 5/2,

pok. hody: 6/6 - 5/4, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Jurinovič a Mrvica (obaja Chor.), 200 divákov