Ostatná aktualizácia: 27 nov 2015, 12:44
Prečítané: 1552x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Reprezentácia hádzanárok Slovenska prehrala vo štvrtok v úvodnom zápase na medzinárodnom turnaji žien HEP Croatia Cup v Umagu s domácimi Chorvátkami jednoznačne 19:29 (9:13). Zverenky trénera Dušana Poloza čaká v známom letovisku ešte jedno vystúpenie. S Nemkami si zmerajú sily v piatok 27. novembra tiež od 19.00 hod. Pre Slovenky je podujatia súčasťou prípravy na pokračovanie kvalifikácie ME 2016.

Slovenky bez zranenej Rajnohovej sa v úvode trápili v útoku. Brankárka domácich Kapitanovičová kapitulovala prvýkrát až v 8. minúte, keď Fiľková-Trehubová znížila na 1:4. Pri chuti bola najmä Ježičová, ktorá svojím štvrtým gólom zvýšila na konci prvej desaťminútovky na 5:1.

Potom však prišli chvíle michalovskej debutantky v národnom tíme Holešovej, jej tretí presný zásah v krátkom časovom odstupe znamenal v 14. minúte zníženie na 5:6. Chorvátky v ďalšom priebehu I. polčasu nepripustili vyrovnanie skóre. Naopak, stačilo im opäť 10 minút a mali znovu k dobru štvorgólový náskok (11:7), ktorý si udržali až do prestávky (13:9).

Po zmene strán sa zopakoval scenár zo začiatku prvého dejstva, keď slovenské hráčky štyrikrát inkasovali a na prvý gól, ktorého autorkou bola Habánková čakali do 39. minúty (10:17). V 46. minúte to za stavu 13:22 vyzeralo z pohľadu tímu SR už prakticky beznádejne na obrat, ale hráčky v modrých dresoch sa trojgólovou šnúrou zásluhou jedného presného zásahu R. Bízikovej a dvoch Kostelnej v 51. minúte dotiahli na 17:23.

V záverečnej desaťminútovke však už stretnutie nezdramatizovali. Naopak, Chorvátkam umožnili dosiahnuť dvojciferné víťazstvo (29:19).

Povedali po zápase

Dušan Poloz (tréner SR): "Podali sme výkon, za ktorý sa môžeme veľmi hanbiť. Nevyšli nám vstupy do oboch polčasov. Keď po desiatich minútach hry v oboch dejstvách zaostávate už o osem gólov, to sa už prakticky nedá zvrátiť. Dievčatá hrali nekoncentrovane v obrane, dostať 30 gólov od Chorvátok je veľmi veľa, k tomu sme spravili množstvo technických chýb a vytratila sa aj disciplína. Z našej strany to bol výrazne nevydarený duel, ktorý si vyhodnotíme a budem k hráčkam kritický. Dúfam, že v piatok proti Nemecku odohráme lepší zápas."

HEP Croatia Cup

Chorvátsko - Slovensko 29:19 (13:9)

Najviac gólov za Chorvátsko: Nemeškalová 5, Bašičová 5/3, Mičijevičová a Ježičová po 4

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Medveďová, Súlovská - Horňáková, E. Minárčiková 1, R. Bíziková 1, Súkenníková, Rechtorisová 2,M. Holešová 3, Szőkeová, S. Szücs, M. Školková, S. Szarková 1, Kostelná 4, Fiľková-Trehubová 5/1, V. Habánková 1, Michnová 1, Veselková, Kertészová

pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Jurinovič a Mrvica (obaja Chor.), 200 divákov