05 jún 2024, 19:05
Ostatná aktualizácia: 06 jún 2024, 15:05
Prečítané: 707x

Mladšie žiačky MHK Bytča sa od piatka 7. do nedele 9. júna 2024 zúčastnia turnaja Slovak Open Handball v Bratislave. Kompletný rozpis zápasov na turnaji vám už prinášame v článku.

SLOVAK OPEN HANDBALL U12 a MINI OPEN HANDBALL U10

Dátum konania: 07. - 09. jún 2024 (piatok, sobota, nedeľa)

Miesta konania:

• ŠH Dom športu (Junácka 6, Bratislava)
  • ŠH Lekárskej fakulty (Staré Grunty 5695/36, Bratislava)
  • ŠH Malacky (Sasinkova 901/2, Malacky)
  • ŠH Modra (Komenského 1702/1A, Modra)
  • ŠH Pezinok (Komenského 1241/30, Pezinok)
  • ŠH Stupava (Školská 2B, Stupava)

Usporiadateľ: Bratislavský krajský zväz hádzanej (BKZH)

Kategórie:

U12M mladší žiaci (narodení po 1.1.2011)
U12W mladšie žiačky (narodené po 1.1.2011)
U10M prípravka chlapci (narodení po 1.1.2013)
U10W prípravka dievčatá (narodené po 1.1.2013)

PRAVIDLÁ

SLOVAK OPEN HANDBALL U12

Pravidlá: Hrá sa podľa súťažného poriadku SZH. Slovenské družstvá sú povinné riadiť sa Jednotnou štruktúrou Herných systémov SZH - platných od 5. septembra 2023 (pdf stiahnete tu). Minihádzaná má svoje vlastné platné pravidlá. Sankcie za nedodržanie nariadenia: progresívne trestanie realizačného tímu družstva, napomenutie, 2-minutové vylúčenie, červená karta - diskvalifikácia.

V prípade rovnosti bodov v základnej skupine rozhoduje:

1. väčší rozdiel gólov zo vzájomných stretnutí,
  2. väčší rozdiel gólov zo všetkých stretnutí,
  3. väčší počet dosiahnutých gólov zo všetkých stretnutí,
  4. väčší počet víťazstiev zo všetkých stretnutí,
  5. losovanie (minca).

Vo vyraďovacej časti v prípade remízy rozhodujú 7m hody.

Ihriská a lopty: Turnaj sa hrá výhradne v krytých halách s ihriskom o rozmeroch 40m x 20m. Mini hádzaná sa hrá na zmenšenom ihrisku s rozmermi 20m x 12-14m.
V kategórii A a B sa hrá s bezlepidlovými loptami veľkosti č. 1. V kategórii C a D sa hrá s gumenými loptami veľkosti č. 0.

Zápasy a hrací čas: Organizátor pre U12 garantuje každému družstvu odohranie minimálne 7 zápasov. Zápasy mladších žiakov a žiačok sa budú hrať 2 x 15 minút s prestávkou 3 minúty na výmenu strán a 5 minút medzi zápasmi. Na každý zápas budú delegovaní dvaja rozhodcovia. Na zápas môže nastúpiť maximálne 16 hráčov z jedného družstva, ktorí musia byť uvedení v zápise. Na zápase musí byť prítomný minimálne jeden avšak maximálne štyria vedúci družstva, ktorí musia byť tiež uvedení v zápise.

Organizátor pre U10 garantuje každému družstvu odohranie minimálne 9 zápasov. Zápasy prípravky sa budú hrať 1 x 15 minút s prestávkou 5 minút na výmenu družstiev. Počet hráčov 4 + 1 (4 hráči v poli + brankár). Na každý zápas je delegovaný jeden rozhodca. Na zápas môže nastúpiť maximálne 12 hráčov z jedného družstva, ktorí musia byť uvedení v zápise. Na zápase musí byť prítomný minimálne jeden avšak maximálne dvaja vedúci družstva, ktorí musia byť tiež uvedení v zápise.

Riadiaca komisia: Všetky prípady neuvedené v Súťažnom poriadku SZH alebo v oficiálnom reglemente turnaja budú riešené riadiacou komisiou, ktorá bude riešiť všetky protesty, odvolania a sťažnosti na priebeh športovej časti turnaja.