Nachádzaš sa tu:
21 aug 2015, 11:43
Ostatná aktualizácia: 21 aug 2015, 12:23
Prečítané: 1322x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

V širšej nominácii reprezentácie hádzanárok Slovenska na najbližšie obdobie už chýbajú dve skúsené opory z nedávnej minulosti Katarína Dubajová a Petra Beňušková. Kým prvá z nich, kanonierka Dubajová, oznámila ukončenie pôsobenia v národnom tíme po odvete II. fázy kvalifikácie MS 2015 proti Španielsku a na klubovej úrovni sa rozhodla účinkovať v tretej nemeckej lige v luxemburskom tíme Roude Léiw Bascharage, druhá menovaná, stredná spojka Beňušková, ukončila angažmán vo francúzskom Stella Saint-Maur a v kariére by mala pokračovať v bratislavskom ŠKP.

V 37-člennom menoslove hráčok, ktorý oznámil tréner reprezentácie SR Dušan Poloz, nefiguruje ani brankárka Viktória Oguntoye. Bývalá mládežnícka reprezentantka, ktorá v roku 2009 získala maďarské občianstvo, sa pôvodne mala vrátiť do slovenských farieb už na jar tohto roka.

V Polozovej nominácii však nechýbajú ďalšie opory a s výnimkou dvojice Dubajová - Beňušková sú v nej všetky hráčky, ktoré sa vlani predstavili na majstrovstvách Európy v Maďarsku a Chorvátsku. Zaujímavosťou je, že medzi pivotkami sa ocitla aj kadetská reprezentantka Nikoleta Trúnková z HK AS Trenčín, ktorá momentálne hrá v drese SR na ME "17" v Macedónsku.

Slovenky čaká v prvej polovici nadchádzajúcej sezóny vstup do kvalifikácie ME 2016. Na druhý polrok 2015 majú v pláne dve reprezentačné akcie. Najskôr od 4. do 10. októbra sústredenie a zápasy spomenutej kvalifikácie v Maďarsku a doma s Poľskom a potom od 23. do 30. novembra, kde by mali v rámci zrazu odohrať aj prípravné stretnutia.


Širší káder reprezentácie hádzanárok Slovenska na prvú časť nadchádzajúcej sezóny 2015/2016:

brankárky: Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Lucia Gubiková, Adriana Medveďová (obe Iuventa Michalovce), Simona Súlovská, Katarína Škvareninová (obe HK Slávia Partizánske)

pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Dominika Horňáková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Patrícia Wollingerová (Iuventa Michalovce), Veronika Gajdošová (BEMACO Prešov), Nikoleta Trúnková (HK AS Trenčín)

krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Petronela Kováčiková (BV Borussia 09 Dortmund/Nem.), Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Lucia Súkenníková (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová, Diana Tomášechová (obe DHC Sokol Poruba/ČR), Selma Blažeková, Natália Szőkeová, Zuzana Hollá (všetky HK Slávia Partizánske)

spojky: Silvia Szücs (TuS Metzingen/Nem.), Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Monika Rajnohová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Martina Bačíková (MTK Budapešť/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Petra Varjassiová, Jasmína Vargová (obe SHK Veselí nad Moravou/ČR), Tetyana Filková-Trehubová, Marianna Rebičová, Veronika Habánková (všetky Iuventa Michalovce), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske), Andrea Kertészová, Karin Bujnochová, Eva Veselková (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Dominika Kodajová (UHC Stockerau/Rak.), Tatiana Šutranová (BEMACO Prešov)


Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 1. turnaj
sobota 18.05.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MHK BYTČA
- 1. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.