Nachádzaš sa tu:
02 júl 2015, 14:09
Ostatná aktualizácia: 02 júl 2015, 14:09
Prečítané: 1903x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Vo štvrtok ráno sa vydá na univerziádne dobrodružstvo výprava slovenských hádzanárok, ktoré budú v kórejskom Gwang-ču jedinými zástupkyňami SR v kolektívnych športoch. Slovenky sa budú musieť na  podujatí vyrovnať nielen so zatiaľ neznámou kvalitou súperiek, ale pri úzkom 12-člennom kádri aj s náročným zápasovým programom. Tréner slovenského výberu Dušan Poloz odpovedal pred odchodom na podujatie na otázky o zložení kádra, svojich zámeroch i o strašiaku v podobe nákazy respiračným syndrómom MERS.


Početnosť i kvalita tohto výberu zrejme nezodpovedá počiatočným predstavám o jeho zložení. Je to tak?

"Samozrejme. Je to oficiálna akcia reprezentačného tímu. Ja som si vždy plnil povinnosti a to isté som očakávam od svojich spolupracovníkov, teda aj od hráčok. To sa tentoraz z rôznych dôvodov nestalo."


Zvládne len 12-členný káder porciu 6 zápasov za 8 dní?

"Ťažko teraz odpovedať na túto otázku, ale v každom prípade to bude fyzicky nesmierne namáhavé. Šesť stretnutí prakticky za týždeň je skutočne dosť."


Beriete univerziádu v prípade niektorých hráčok aj ako test na ich prípadné využitie pre potreby ženskej reprezentácie v budúcnosti?

"Áno, ale pôvodne som mal iný zámer. Chcel som univerziádu využiť ako prípravu na kvalifikačné zápasy o postup na ME proti Maďarkám a Poľkám, keďže pred nimi budeme mať priestor už len na tri tréningy. Niektoré hráčky však odmietli štartovať na univerziáde, ďalším účasť zakázali, alebo sa boja vírusu MERS. Z tohto pohľadu ma mrzí, že nemôžeme túto akciu brať ako súčasť prípravy."


Vy osobne nemáte strach či obavy z respiračného syndrómu MERS?

"Ja už mám obrazne povedané väčšinu života za sebou. Zažil som toho už všeličo, takže nebudem ľutovať účasť v Gwang-ču. Samozrejme, chápem obavy z rizika nakazenia a rešpektujem rozhodnutie každého. Keby účasť na univerziáde predstavovala vážne nebezpečenstvo, tak by tam nepustili niekoľko tisíc športovcov. Predstavitelia kompetentných orgánov monitorujú situáciu a majú najlepšie informácie, na základe ktorých sa my riadime." 


Komentovať silu súperov je teraz ešte asi ťažké. Dokážete odhadnúť, na čo by si vaše zverenky mohli trúfať?

"O konkrétnych ambíciách je predčasné hovoriť. Je tu však partia 12 usmievavých dievčat, ktoré idú s realizačným tímom za dobrodružstvom so snahou obstáť čo najlepšie. O súperoch okrem Češiek nemáme žiadne správy. Až v dejisku, keď si prezriem súpisky, budeme vedieť povedať viac k tomu, na čo si môžeme trúfať a prípadne stanoviť ciele."


Čo by vás na univerziádnom turnaji potešilo?

"Keby niektorá z hráčok svojimi výkonmi výrazným spôsobom prehovorila do nominácie na októbrovú kvalifikáciu. Bol by som rád, keby sme tam objavili niekoho, koho by sme mohli zaradiť zoznamu hráčok pre A-tím."Zdroj:
slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 21. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
Malacky/Rohožník - MHK Bytča


1. liga Mladšie dorastenky - 21. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
Malacky/Rohožník - MHK Bytča


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 9. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
organizátor: MHK BYTČA
2. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
- 10. kolo
sobota 25.03.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF - HK ŽILINA
1. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 6. kolo
nedeľa 26.03.2023
organizátor: HK AS TRENČÍN
- 1. skupina.
organizátor: MHK BYTČA
- 2. skupina.