Nachádzaš sa tu:
24 jún 2015, 15:29
Ostatná aktualizácia: 24 jún 2015, 15:29
Prečítané: 2299x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Už o niekoľko dní - presne v piatok 3. júla odpáli svoj 28. ročník Letná svetová univerziáda. Organizátorom drobné vrásky na čele robí zatiaľ vírusové ochorenie MERS, z čoho plynie fakt, že počty účastníkov jednotlivých disciplín sa stále menia a platí to aj pre hádzanú. V juhokórejskom Gwangju sú však organizátori pripravení aj v otázke bezpečia zdravia. Organizačný výbor, Kórejské ministerstvo zdravotníctva, Lekárska komisia FISU a WHO veľmi pozorne monitorujú situáciu a pripravujú dôsledné preventívne opatrenia vrátane tých na skorú detekciu a izoláciu podozrivých prípadov. Bližšie podrobnosti sa uvádzajú na http://www.fisu.net/en/MERS-Statement-no4-3133.html?mbID=6432.

V súvislosti s vírusom MERS a organizáciou Svetovej letnej univerziády 2015 si Vás dovoľujeme informovať, že SAUŠ je v kontakte s Ministerstvom zahraničných vecí SR, Organizačným výborom SLU, ako aj Lekárskou komisiou FISU.

Na základe stanovísk WHO a Lekárskej komisie FISU a SAUŠ (Slovenskej asociácie univerzitných športov) nevidí dôvod na neúčasť našich športovcov na Svetovej Univerziáde v Gwanju. V stanovisku Konzulárneho odboru "MZVaEZ SR sa uvádza, že situácia v Kórei je monitorovaná prostredníctvom Zastupiteľského úradu SR v Soule. Na základe informácií z uvedeného úradu ministerstvo zverejňuje odporúčania pre slovenských občanov na svojej webovej stránke www.mzv.sk v časti „Oznamy pred cestou". Zastupiteľský úrad SR v Soule uverejnil na svojej webovej stránke informáciu týkajúcu sa prevencie voči šíreniu vírusu MERS na letiskách v Kórejskej republike, ktorú nájdete na stránke www.mzv.sk/seoul.

Okrem tohoto odporúčacím stanoviskom je, možnosť zaregistrovať sa pred cestou v registračnom systéme MZVaEZ SR, ktorý umožňuje v prípade núdze Vás v zahraničí kontaktovať a poskytnúť Vám potrebné informácie, resp. potrebnú konzulárnu pomoc. Registračný formulár nájdete na citovanej webovej stránke ministerstva pod názvom "Systém pomoci pri cestách do zahraničia - REGISTRÁCIA".

Slovenský zväz hádzanej zatiaľ neuvažuje o odvolaní účasti hádzanárskej výpravy z Letnej svetovej univerziády. Situáciu však pozorne sleduje a ostáva v úzkom kontakte aj s Českým zväzom hádzanej a o ďalších krokoch v súvislosti vycestovaním na Univerziádu bude informovať prostredníctvom webu slovakhandball.sk.

Okrem toho organizátori už rozoslali priebežné zloženie skupín ako aj rozpis zápasov pre turnaj hádzanej. Je však stále označený ako provizórny a je možné, že dôjde k ďalším zmenám. Slovenky v Gwajngu povedie reprezentačný kormidelník žien Dušan Poloz. V základnej skupine "A" ich čakajú postupne: Češky (6.7.), Rusky (7.7.), Brazílčanky (9.7.), Uruguajčanky (10.7.). Severná Kórea podujatie bojkotuje. Základnú skupinu "B" tvoria: Čierna Hora, Čína, Japonsko, Južná Kórea, Rumunsko, Srbsko, Ukrajina.

Oficiálna webstránka pre Univerziádu: http://www.gwangju2015.com.

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.