02 aug 2022, 16:46
Ostatná aktualizácia: 04 aug 2022, 13:01
Prečítané: 1219x

Hádzanárske reprezentantky Slovenska zakončili svoje účinkovanie v základnej fáze na IX. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v severomacedónskom Skopje prehrou. Zverenky trénera Róberta Popluhára v utorok nestačili na rovesníčky z Kórejskej republiky, ktorým podľahli 30:34 (15:17). Slovenky obsadili v tabuľke F-skupiny bez bodu konečnú 4. priečku. Na svetovom šampionáte budú pokračovať v bojoch o Prezidentský pohár, ktorý je určený pre tímy nepostupujúce do hlavnej fázy medzi 16 najlepších družstiev. Slovenské kadetky najbližšie nastúpia vo štvrtok 4. 8. popoludní proti tretiemu družstvu z E-skupiny, ktorým bolo Slovinsko.

Výsledky - IX. majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov - F-skupina (Skopje) - 3. kolo - utorok:

Nemecko - Švajčiarsko hrá sa od 20.30 h

Slovensko - Kórejská republika 30:34 (15:17)
Zostava a góly SR:
Jakubíková, Kantorisová, Mruškovičová - Kucsera 2, K. Karkušová, Kormanová 1, Walterová 7, Rendvanská 2, Susiková 2, Leštinová, R. Šalatová 8, Mydlová 1, Horňanová 1, Hornyák 2, Bačenková 4, Ondrijová
Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Chas. Ismoilov a Chus. Ismoilov (obaja Uzb.), 100 divákov

V úvode sa hrala vyrovnaná partia. Slovenky viedli 5:4, ale potom trikrát za sebou inkasovali a v ďalšom priebehu sa už nedostali do vedenia. Viackrát síce vyrovnali. Naposledy sa im to podarilo na 13:13. Záver I. polčasu vyšiel lepšie Kórejčankám, ktoré odskočili na 17:14. Slovenské hráčky ešte do prestávky znížili a o sťahovanie náskoku sa pokúšali aj v druhom polčase. Najbližšie sa dostali na jeden gól. Keď znížili na 22:23, žila nádej na obrat. Ázijské súperky, už pred duelom isté víťazky F-skupiny, však vzápätí odskočili na 31:24. V závere prišlo už len kozmetické skorigovanie rozdielu v podaní slovenského družstva.

Hlas:
Róbert Popluhár (tréner SR „18“): „Kórea sa na turnaji zlepšovala, čo sme videli aj v jej súboji s Nemeckom. Mali sme určité obavy, ale myslím si, že sme sa na súperky dobre pripravili. Najmä obrana fungovala, vedeli sme, čo budú Kórejčanky robiť. Dievčatá pristúpili k tomu zodpovedne, dokázali sme Kórejčanky ubrániť. V útočnej činnosti sme hrali trpezlivo, vychádzali nám kombinácie na vysunutú obranu. Bola tam aj veľká bojovnosť. S výsledkom som spokojný, pre nás to bol dobrý zápas. Je vidieť, že sa od zápasu k zápasu zlepšujeme a už sa tešíme na ďalšie stretnutie.“