Nachádzaš sa tu:
15 apr 2015, 15:27
Ostatná aktualizácia: 16 apr 2015, 19:58
Prečítané: 2328x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Kadetky Slovenska sa v marci tešili z postupu na hádzanárske majstrovstvá Európy a teraz by ich rady napodobnili aj juniorky, ktoré v závere týždňa čaká kvalifikačný turnaj o účasť na európskom šampionáte hráčok do 19 rokov v Španielsku (23. júla - 2. augusta 2015). V rumunskom meste Roman budú od piatka do nedele 17. - 19. apríla bojovať s domácimi reprezentantkami, Kosovčankami a Srbkami o jedno z dvoch postupových miest. Slovenky sa v kvalifikácii predstavia pod vedením Dušana Poloza. Kouč ženského národného tímu SR dočasne prebral družstvo, keďže doterajší kormidelník Ľuboš Hudák sa nedávno vzdal funkcie.

"Keďže momentálne nemám klubové povinnosti, rozhodol som sa pomôcť a nenechať družstvo napospas. Prezidentovi SZH Jaroslavovi Holešovi som sľúbil, že odkoučujem kvalifikačný turnaj. Mrzí ma vzniknutá situácia, nemalo by sa to stávať," uviedol Poloz k povereniu viesť aj juniorskú reprezentáciu. Tá sa od nedele pripravuje v Modre. "Musím sa priznať, že som o hráčkach, ktoré nehrávajú v interlige, nemal prehľad. Nomináciu tvoril ešte môj predchodca a my sme ju doplnili na odporúčanie ešte o jednu hráčku. Vidieť medzi nimi rozdiely v skúsenostiach. V pondelok sme si sadli so strednými spojkami a prebrali herné systémy, ktoré doteraz praktizovali v tíme. Potom sme spolu s asistentkou Katarínou Beňuškovou prezentovali našu predstavu. Pokúsime sa navodiť medzi dievčatami príjemnú atmosféru a zabojovať. Máme za sebou štyri tréningy a ešte jeden nás dnes čaká. Vo štvrtok ráno už cestujeme do Rumunska," pokračoval pre agentúru SITA D. Poloz.

Mladé Slovenky začnú svoje účinkovanie v piatok od 18.00 hod. SELČ súbojom s výberom favorizovaného Rumunska, v sobotu v rovnakom čas nastúpia proti hráčkam Kosova a do tretice o 18.00 hodine si v nedeľu zmerajú sily so srbskými rovesníčkami. "Uvidíme, ako sa bude skupina vyvíjať, ale je predpoklad, že so Srbkami zohráme rozhodujúci zápas o postup. Na ten musíme byť maximálne nachystaní. Na úvod s Rumunkami to bude ťažké, ale Kosovčanky by sme potom mali zdolať a práve cez srbské súperky vedie cesta na ME. Je dobré, že s naším najväčším konkurentom hráme až na záver. Aspoň ho uvidíme priamo v akcii, to isté však platí aj opačne," dodal český kormidelník v slovenských službách, ktorý pre študijné povinnosti nemôže počítať s brankárkou Csillou Nagyovou z maďarského Győri Audi ETO KC. Okrem mesta Roman sa bude bojovať o účasť na kontinentálnom šampionáte aj na ďalších siedmich miestach. Z piatich štvorčlenných kvalifikačných skupín postúpia prvé dva tímy, z troch trojčlenných len víťazi. Istotu štartu na ME "19" má trio - Španielsko (organizátor), Švédsko a Rusko (zlatý a strieborný medailista z ME do 17 rokov v roku 2013).

Nominácia junioriek SR na kvalifikáciu ME v hádzanej hráčok do 19 rokov:

brankárky: Claudia Čičáková (Iuventa Michalovce), Barbora Hanzalíková (HK Štart Trenčín)
pivotky: Paulína Jašková (HC Veselí nad Moravou/ČR), Veronika Gajdošová (HK Slávia Partizánske), Kristína Pastorková (MHK Bytča)
krídelníčky: Szabó Katalin (HSG Bensheim-Auerbach/Nem.), Denisa Krajčovičová (HK Slávia Partizánske), Nikola Španihelová (HK Štart Trenčín), Monika Tisajová (HK Slovan Duslo Šaľa)
spojky: Tatiana Gajdošíková (MHK Bytča/HC Veselí nad Moravou/ČR), Jana Barátová (Iuventa Michalovce), Tatiana Šutranová, Soňa Simić (obe Bemaco Prešov), Valentína Kapsová (HK Slávia Partizánske), Martina Blehová, Bibiána Lanczová (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Zloženie skupín na kvalifikačných turnajoch junioriek (17. - 19. 4. 2015) o postup na ME v hádzanej hráčok do 19 rokov v Španielsku (23. 7. - 2. 8. 2015):

1. skupina: Čierna Hora, Holandsko, Island, Macedónsko
2. skupina: Nórsko, Česko, Litva, Faerské ostrovy
3. skupina: Rumunsko, SLOVENSKO, Srbsko, Kosovo
4. skupina: Dánsko, Poľsko, Bielorusko, Ukrajina
5. skupina: Portugalsko, Francúzsko, Grécko, Izrael
6. skupina: Chorvátsko, Slovinsko, Bulharsko
7. skupina: Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko
8. skupina: Maďarsko, Turecko, Fínsko

Program 3. skupiny (Roman/Rum.):

piatok 17. 4.: Srbsko - Kosovo (o 16.00 hod. SELČ), Rumunsko - Slovensko (o 18.00 hod.)
sobota 18. 4.: Rumunsko - Srbsko (o 16.00 hod.), Slovensko - Kosovo (o 18.00 hod.)
nedeľa 19. 4.: Kosovo - Rumunsko (o 16.00 hod.), Slovensko - Srbsko (o 18.00 hod.)

 

Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.