Nachádzaš sa tu:
14 aug 2021, 10:48
Ostatná aktualizácia: 14 aug 2021, 10:48
Prečítané: 1687x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Na slovenské hádzanárske reprezentantky čakajú v základnej E-skupine na majstrovstvách sveta žien v decembri 2021 v Španielsku viac-menej tradiční súperi. Najmä s Českom a Maďarskom sa v ostatnom čase stretávajú dosť často, ale skúsenosti majú aj s Nemeckom, s ktorým si zmerali sily napríklad na európskom šampionáte 2014 v Maďarsku a Chorvátsku, kde na záver hlavnej fázy prehrali vysoko 22:36.

Ako komentovali čisto európske zloženie v tímoch slovenských konkurentov?

„Bohužiaľ, táto skupina nie je jedna z najľahších. Už skutočnosť, že sú v nej štyri európske tímy, ukazuje, že spolu s A-skupinou (Francúzsko, Čierna Hora, Angola, Slovinsko) bude patriť k najťažším. Čaká nás sestrovražedný boj so Slovenskom. Urobíme však všetko pre postup a keď sa nám podarí ešte niečo uhrať v skupine s Maďarskom alebo Nemeckom, bude to len dobré. Dostať sa zo základnej skupiny je naša primárna úloha. Keď sa nám ju podarí splniť, mohli by sme nastúpiť proti relatívne slabším súperom a zabojovať o ďalší postup,“ komentoval výsledok žrebu na oficiálnom webe Českého zväzu hádzanej kormidelník Česka Jan Bašný.

Z ôsmich štvorčlenných skupín idú ďalej traja najlepší. Posledné tímy budú účinkovať v Prezidentskom pohári (o 25. - 32. miesto). V hlavnej fáze turnaja sa bude bojovať v štyroch šesťčlenných skupinách.

„Naša skupina je veľmi zaujímavá a zároveň vyrovnanejšia ako ostatné, keďže v nej budú účinkovať štyria európski zástupcovia, čo je na MS zriedkavá záležitosť. Najväčšie šance na postup z hlavnej fázy do štvrťfinále budú mať družstvá, ktoré si zo základnej skupiny prenesú plný počet bodov. Po olympijských hrách je vždy otázkou, do akej miery prejdú tímy generačnou obmenou, či sa rozlúčia s tradičnými oporami a dajú šancu nastupujúcej generácii. Náš realizačný tím po OH v Tokiu skončil, vedenie zväzu vyhodnotí účinkovanie družstva a rozhodne o najbližšej budúcnosti,“ uviedla viceprezidentka Maďarského zväzu hádzanej Katalin Pálingerová.

Ľahkú úlohu neočakáva ani kouč Nemecka, ktoré bolo nasadené v najvyššom koši. „Na týchto majstrovstvách sveta nás nečakajú jednoduché zápasy. Náš prvotný cieľ je prebojovať sa do hlavnej fázy. K tomu potrebujeme zvládnuť už náš úvodný duel proti Česku, aby sme sa priblížili k splneniu našej prvej méty. Ak by sa nám to podarilo, v hlavnej fáze by nás pravdepodobne čakali Dánsko a zrejme Kórejská republika,“ poznamenal pre dhb.de tréner nemeckých hádzanárok Henk Groener.

Ešte je otvorených 10 miesteniek na svetový šampionát žien 2021, o ktorých sa rozhodne na majstrovstvách Ázie (určia 6 postupujúcich na MS), Severnej Ameriky a karibskej oblasti (1) a Južnej a Strednej Ameriky (3). Kompletný menoslov účastníkov bude v prvej polovici októbra.


Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 1. kolo N
víkend 20. - 21.01.2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - 1. kolo N
víkend 20. - 21.01.2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 7. kolo
utorok 12.12.2023 o 16:30 hod.
Bánovce nad Bebravou - MHK Bytča
utorok 12.12.2023 o 17:30 hod.
Lehota pod Vtáčnikom - MHK Bytča
organizátor: BÁNOVCE NAD BEBRAVOU
- 2. skupina.
- dohrávky.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 7. kolo
víkend 27. - 28.01.2024
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 3. kolo
sobota 09.12.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF HK ŽILINA
- 1. skupina.