18 júl 2021, 08:22
Ostatná aktualizácia: 18 júl 2021, 08:22
Prečítané: 2561x

Slovenské hádzanárky obsadili na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (8. - 18. 7. 2021) konečné 12. miesto. Zverenky trénera Michala Lukačína v sobotňajšom stretnutí o konečnú 11. priečku podľahli Švajčiarkam 28:33 (11:15). Svojim súperkám neodplatili utorkovú prehru 27:29 zo vzájomného duelu na tomto šampionáte. Juniorky SR, ktoré si vďaka postupu medzi najlepší tucet tímov vybojovali miestenku na MS, si oproti predchádzajúcim ME tejto vekovej kategórie polepšili o štyri pozície. Táto generácia slovenských hráčok si v Celje zopakovala umiestnenie (12. miesto) spred dvoch rokov na ME „17“ v rovnakom meste.

Výsledok - ME hráčok do 19 rokov - o 11. miesto - sobota:

Slovensko - Švajčiarsko 28:33 (11:15)
Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová, P. Kakaščíková - Dulinová 2, P. Pálová 1, N. K. Sedláčková 1, Pénzes 4, Polievková, Timková, Barbora Lancz 8, Zsákovics 2, K. Paulínyová 1, Bírová 2, Ščípová, D. M. Vargová 5, Dvorščáková 2
pok. hody: 5/2 - 5/4, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Backovič a Palačkovič (obaja Slovin.)

Slovenky prehrávali hneď od úvodných minút - v 5. minúte 0:3. Potom síce znížili odstup na jeden gól, ale Švajčiarky im v 19. minúte opäť odskočili (11:7). Štvorgólový rozdiel zostal aj do polčasovej prestávky. Po nej neprišiel obrat v podaní slovenského družstva. Švajčiarske súperky zvýšili svoje vedenie na 18:11 a 22:14. Nasledovala lepšia fáza Lukačínovho tímu, ktoré v 49. minúte Dvorščákovou znížilo na 23:27. V zostávajúcom čase sa slovenským juniorkám už nepodarilo zdramatizovať vývoj, a tak sa zo šampionátu vrátia s jedným (hoci mimoriadne dôležitým) víťazstvom a piatimi prehrami.

Hlas:
Michal Lukačín (tréner junioriek SR): „Pred zápasom sme si povedali, že do nášho posledného vystúpenia dáme maximum. Dnešný duel mal podobný scenár ako v utorok. Nechceli sme súperky pustiť do vedenia, čo sa nám nepodarilo. Rozhodol prvý polčas, v ktorom sme hrali ustráchane. Škoda, lebo sme nemali čo stratiť. Čakal som odvážnejší výkon, s väčším sebavedomím a na hrane rizika. V druhom polčase sme hrali so Švajčiarkami vyrovnanú partiu. Hoci to nestačilo na víťazstvo, ďakujem dievčatám za celý turnaj, na ktorom sme dosiahli pekné 12. miesto. Ani v jednom stretnutí sme neprepadli, odohrali sme solídne duely aj s favoritmi. To si musíme vážiť a zároveň si treba uvedomiť, kde sa ako Slovensko nachádzame. Musím vyzdvihnúť naše družstvo za to, že aj za nepriaznivého stavu - aj proti top tímom ako Švédsko či Rusko - sa neoddalo a bojovalo až do konca.“

Zdroj: slovakhandball.sk