13 júl 2021, 19:51
Ostatná aktualizácia: 13 júl 2021, 19:51
Prečítané: 1899x

Hádzanárky Slovenska sa na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (8. - 18. 7. 2021) nedočkali víťazstva ani vo svojom treťom zápase. Na úvod bojov o 9. - 16. miesto (Portugalsko sa odhlásilo a skončí posledné) si pripísali na konto tesnú prehru 27:29 (13:15), ktorú v utorok utrpeli so Švajčiarkami. Zverenky trénera Michala Lukačína však nemusia zúfať, ešte majú pred sebou rozhodujúci duel so Slovinkami, v ktorom sa rozhodne o tom, či si zabezpečia umiestnenie v prvej dvanástke znamenajúcej zároveň postup na svetový šampionát. Slovenkám stačí v stredajšom zápase od 15.00 hod. zabodovať so slovinskými rovesníčkami.

Výsledok - ME hráčok do 19 rokov - o 9. - 16. miesto - III. skupina - utorok:

Slovensko - Švajčiarsko 27:29 (13:15)
Zostava a góly SR: Voržáčková, P. Kakaščíková - Györiová 1, Dulinová, P. Pálová 3/2, N. K. Sedláčková, Pénzes 2, Polievková, Timková 1, Barbora Lancz 8/1, Zsákovics 5, K. Paulínyová, Bírová, Ščípová 1, D. M. Vargová 2, Dvorščáková 4
pok. hody: 4/3 - 4/2, vylúčené: 5 - 7, rozhodovali: Kull a Tint (obaja Est.)

Úvod vyšiel lepšie Švajčiarkam, v 8. minúte vyhrávali 4:0 a až potom prvýkrát skórovala kanonierka B. Lancz, ktorá z pokutového hodu upravila na 1:4. Slovenky sa vyrovnania dočkali v 22. minúte Dvorščákovou (9:9), ale na prestávku išli s dvojgólovým mankom.
Slovenské hráčky nezachytili ani vstup do druhého dejstva, v 33. minúte prehrávali už 13:18 a o desať minút neskôr už 17:24, čo bol najvýraznejší rozdiel. Potom začali Lukačínove zverenky sťahovať náskok súpera. V 57. minúte Dvorščáková vykresala nádej na obrat znížením na 26:28. Ďalšie slovenské možnosti zostali nevyužité a gól Lanczovej 29 sekúnd pred koncom na 27:29 prišiel už neskoro na prípadný obrat.

Hlas:
Michal Lukačín (tréner junioriek SR): „Boli sme blízko a zároveň ďaleko od prvého bodového zisku. Hrali sme proti súperovi, ktorý je k nám výkonnostne bližšie, ale rozhodne to nie je slabý protivník. Švajčiarsko získalo v základnej skupine štyri body a zdolalo aj Dánsko. O našej prehre rozhodli úvody polčasov. Tie sme nezvládli. Nielen v prvom dejstve, ale aj po prestávke, keď sme zaspali a súper mal razom päťgólový náskok. Potom sme museli pracovať na stiahnutí jeho vedenia, dostali sme sa takpovediac na dostrel, ale už sme nedokázali zvrátiť vývoj. Toto ma mrzí najviac. Máme hluché chvíle a potom sa narobíme, aby sme to napravili. Vieme, že nás víťazstvo nad Slovinskom posunie ďalej. My si pôjdeme za ním, dievčatá sú odhodlané vyhrať. Pôjde o všetko a takýto duel má svoje špecifiká. Ja tomuto tímu verím. Nemôžeme si však dovoliť takto prehrať úvody polčasov.“

Tabuľka III. skupiny:

1. Švajčiarsko 3 3 0 0 75:49 6
2. Slovensko 2 1 0 1 37:29 2
3. Slovinsko 2 1 0 1 32:36 2
4. Portugalsko 3 0 0 3 0:30 0
Pozn.: Portugalsko sa z ME odhlásilo a všetky tri duely prehralo kontumačne 0:10.