Nachádzaš sa tu:
19 apr 2021, 09:49
Ostatná aktualizácia: 19 apr 2021, 09:49
Prečítané: 1910x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska prehrali v sobotu v Šali v boji o MS 2021 prvý barážový zápas so Srbkami o sedem gólov (19:26), ale v prvej tridsaťminútovke to nevyzeralo, že v konečnom účtovaní to z pohľadu výsledku bude jasná záležitosť favorita. Naopak, zverenky trénera Pavla Streichera vďaka kvalitnej obrane a zákrokom brankárky Viktórie Oguntoye nielen držali krok, ale takmer celý prvý polčas boli aj vo vedení. Mrzieť ich môže, že svojmu súperovi neušli na viac ako dva góly. Ten sa potom nielen dotiahol, ale ešte pred prestávkou naklonil skóre na svoju stranu (11:10).

„Stretnutie môžeme rozdeliť na dve časti. V prvom polčase sme ešte vládali držať krok a veci, na ktoré sme sa pripravovali, sme dokázali ubrániť. Defenzíva nám fungovala relatívne dobre a aj v útoku sme sa presadzovali, teda najmä prvých dvadsať minút. V závere polčasu to už nebolo také dobré," začal svoje hodnotenie kormidelník SR.

Po zmene strán jeho zverenky hneď vyrovnali na 11:11, ale od 40. minúty začali za hostkami zaostávať. „V druhom dejstve sa ukázala fyzická prevaha srbského súpera. Intenzívne osobné súboje, ktoré sme so Srbkami zvádzali v prvom polčase, nás stáli veľa síl. Tento ich úbytok potom spôsobil, že sme až tak dôsledne nebránili a potom sa to prejavilo už aj na hre v útoku. Ani všetky striedania, ktoré sme urobili, sa nám nevydarili tak, ako sme chceli," priznal Streicher, ktorému na kľúčový dvojzápas vypadli zo zostavy dôležité členky kádra a opory družstva: „Treba si uvedomiť, že sme nastúpili bez štyroch hráčok základnej zostavy - Moniky Rajnohovej, Simony Szarkovej, Kataríny Pócsíkovej a Kristíny Pastorkovej, čo sa zákonite muselo prejaviť. Ich strata bola pre nás príliš veľká na to, aby sme mohli proti takémuto súperovi uspieť. Aj alternatívy na prestriedanie sme nemali také, aby sme mohli so súperom ďalej držať krok."

Najmä výpadok Szarkovej bol citeľný. Kanonierka Mosonmagyaróváru je najnebezpečnejšou hráčkou slovenského tímu. Z hry ju počas sústredenia pred kvalifikačným dvojzápasom vyradilo zranenie kolena. „Ovplyvní to celkový herný prejav. Neboli sme strelecky úspešní z mnohých priestorov, z ktorých zvyčajne dávame góly. Z krídla sme mali veľmi slabú efektivitu streľby a presadzovať sa stredom cez masívnu srbskú obranu je veľký problém," naznačil Streicher, ktorý nebude mať Szarkovú k dispozícii ani v stredajšej odvete v Belehrade.

Kormidelník uznal, že srbská prekážka bola v danom momente proti oslabenému slovenskému kádru privysoká. „Treba zobrať ako fakt, že proti komu sme hrali. Polovica srbského kádra pravidelne nastupuje v Lige majstrov a sú to profesionálne hádzanárky. Bolo vidieť, že Srbky sú špičkové hráčky a majú iné parametre ako my. Je to ich výhoda, z ktorej môžu ťažiť. Intenzita osobných súbojov je veľmi veľká. Musíme mať viac alternatív na prestriedanie, aby sme ju zvládali počas celých 60 minút. To sme, žiaľ, v tomto dueli nemali."

Podľa Streichera však napriek tomu mohli uhrať Slovenky v Šali lepší výsledok. „Myslím si, že sedemgólový rozdiel neodzrkadľuje dianie na palubovke. V závere sme dostali tri lacné góly a nepremenili šance v presilovke. Mohlo to byť o tri či maximálne o štyri góly a brali by sme to trochu inak," dodal reprezentačný kouč hádzanárok SR.


Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 12. kolo N
sobbota 27.04.2024 o 12:00 hod.
MHK Bytča - HK AS Trenčín
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - 12. kolo N

sobota 27.04.2024 o 10:00 hod.
MHK Bytča - HK AS Trenčín
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 13. kolo
sobota 20.04.2024 od 09:00 hod.
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 13. kolo
sobota 27.04.2024 od 09:00 hod.
organizátor: ŠA TRENČÍN "A"
- 4. skupina
.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 7. kolo
nedeľa 21.04.2024 od 12:00 hod.
organizátor: ŠKHá DUBNICA NAD VÁHOM
- 1. skupina.