Nachádzaš sa tu:
16 apr 2021, 10:11
Ostatná aktualizácia: 16 apr 2021, 10:11
Prečítané: 1852x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Dva zápasy delia hádzanárky Slovenska od postupu na 25. majstrovstvá sveta žien v Španielsku (1. - 19. 12. 2021). Posledné dva kroky potrebujú spraviť v konfrontácii s reprezentantkami Srbska, ktoré budú ich súperky v II. fáze kvalifikácie. Slovenky sem prenikli vďaka víťazstvu na turnaji 1. skupiny I. fázy v Luxemburgu, Srbky boli do nej nasadené ako účastníčky ME 2020. Tímy odohrajú v najbližších piatich dňoch dvojzápas play-off. Prvé stretnutie je na programe v sobotu 17. apríla od 18.00 hod. v Mestskej športovej hale v Šali, odveta v stredu 21. 4. s rovnakým začiatkom v Belehrade. Oba duely budú bez prítomnosti divákov, odvysiela ich v priamom prenose Sport1 TV. Úspešnejší z dvojzápasu si vybojuje miestenku na svetový šampionát, na ktorom Slovenky štartovali v ére samostatnosti zatiaľ prvý a poslednýkrát v roku 1995.

„Je to veľká motivácia. Chceme si dokázať, že sme sa výkonnostne posunuli dopredu. Pre nás je dôležité, aby sme mali pocit, že sme odohrali dva dobré zápasy. V konečnom dôsledku uvidíme, či to bude stačiť. Na úspech v dvojzápase so Srbkami sú potrebné výkony na hranici našich možností, možno dokonca aj niečo viac, a veľká súdržnosť tímu. Toto bude pre nás zrkadlo pravdy, kde sa reálne nachádzame. Úspech v I. fáze treba brať s rezervou, predsa len sme tam nečelili súperom takejto úrovne," vyjadril sa hlavný tréner žien SR Pavol Streicher.

Priamej odpovedi na otázku, či len víťazstvo alebo akýkoľvek tesný výsledok, udrží nádej pred odvetou, sa kormidelník vyhol. Dôležité z jeho pohľadu bude niečo iné. „O výsledkoch nechcem špekulovať. Pre nás bude podstatné, aby sme podali kvalitný výkon v oboch súbojoch a v konečnom účtovaní zistíme, na čo to stačilo. Chceme však zvýšiť úroveň nášho výkonu v oboch vystúpeniach," zdôraznil Streicher.

Slovenky sa od nedele pripravujú v Bratislave, do šalianskeho dejiska sobotňajšieho stretnutia zavítajú až v sobotu. Streicher nemá k dispozícii kapitánku Moniku Rajnohovú, krídelníčku Martinu Popovcovú zo zdravotných, brankárku Alexandru Krebsovú z administratívnych dôvodov a ešte v priebehu sústredenia v metropole SR musel urobiť dve zmeny v nominácii, keď zranené hráčky - pivotku Kristínu Pastorkovú a krídelníčku Katarínu Pócsíkovú nahradilo duo Barbora Königová - Bibiana Štefaniková.

V porovnaní s posledným vzájomným zápasom, ktorý v Hlohovci prehrali Slovenky v septembri 2019 v rámci kvalifikácie ME 2020 nešťastne 26:27 (11:10), vymenili Srbky trénera. Od apríla sa ujal kormidla Slovinec Uroš Bregar, ktorý by až na skúsenú pivotku Sladjanu Popovú-Lazičovú mal mať k dispozícii kompletný káder. „Vekový priemer srbského družstva je okolo 30 rokov, možno aj nad touto hranicou. To musí byť naša devíza. Náš mladý tím je schopný hrať rýchlu hádzanú. Práve na rýchlosť akcií a protiútok sa chceme orientovať," naznačil Streicher.

Pre Európu je určených 14 miesteniek na MS 2021, pričom obhajca titulu Holandsko a organizátor Španielsko sa sem nerátajú. Kvarteto najlepších z ME 2020 v Dánsku (Nórsko, Francúzsko, Chorvátsko, Dánsko) si vybojovalo priamo postup na svetový šampionát. O zostávajúcich 10 miestenkách sa rozhodne v dvoch fázach európskej kvalifikácie.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na dvojzápas play-off II. fázy kvalifikácie MS 2021 (11. - 22. 4. 2021):

Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoye (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Valéria Dulinová (Iuventa Michalovce), Barbora Königová (HK Slovan Duslo Šaľa)

Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/DHC Plzeň/ČR), Bibiana Štefaniková (Iuventa Michalovce), Réka Bízik, Monika Pénzes (obe HC DAC Dunajská Streda)

Spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lancz, Anette Emma Hudáková (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Boglárka Bízik (HC DAC Dunajská Streda)

Dvojice II. fázy kvalifikácie (play-off) o postup na MS 2021 v Španielsku (prvé zápasy 16./17. apríla - odvety 20./21. 4. 2021):

Turecko - Rusko
Česko - Švajčiarsko
Slovinsko - Island
Slovensko - Srbsko (17. 4. o 18.00 hod., Šaľa - 21. 4. o 18.00 hod., Belehrad)
Ukrajina - Švédsko
Rakúsko - Poľsko
Maďarsko - Taliansko
Rumunsko - Severné Macedónsko
Portugalsko - Nemecko
Čierna Hora - Bielorusko

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 2. turnaj
sobota 01.06.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
- 2. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.