Nachádzaš sa tu:
13 apr 2021, 17:48
Ostatná aktualizácia: 13 apr 2021, 21:58
Prečítané: 2036x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa zišli v Bratislave pred rozhodujúcimi kvalifikačnými bojmi o postup na MS 2021 v Španielsku v kompletnom zložení, ale zdravotný stav niektorých hráčok pridal starosti hlavnému trénerovi Pavlovi Streicherovi. Ten musel napokon pristúpiť k zmene v nominácii na dvojzápas play-off proti Srbsku (17. 4. v Šali a 21. 4. v Belehrade).

„Pivotka HC DAC Dunajská Streda Kristína Pastorková išla dnes domov, lebo jej problémy s achilovkou sa ukázali vážnejšieho charakteru. V krátkom čase sa nám vďaka ústretovosti zamestnávateľa podarilo donominovať Barboru Königovú z HK Slovan Duslo Šaľa," informoval Streicher na brífingu s médiami.

Po utorkovom predpoludňajšom tréningu mu robil vrásky aj zdravotný stav pravej krídelníčky zo Šale Kataríny Pócsíkovej, ktorá si ľadovala členok. „Ide o dlhodobejšiu záležitosť. Žiaľ, s bolesťami musela prerušiť tréning. Teraz sa na to pozrie fyzioterapeut a uvidíme, ako to celé dopadne, či bude schopná pokračovať alebo donominujeme Bibianu Štefanikovú z Iuventy Michalovce," poznamenal kormidelník žien SR, ktorý napokon predsa len musel povolať Štefanikovú.

Srbské družstvo vymenilo po neúspechu na turnaji olympijskej kvalifikácie trénera. Vedie ho Slovinec Uroš Bregar. „Všetky srbské hráčky sa tešia, že sa zbavili predchádzajúceho kouča. Nechcem sa však týmto zaoberať. Bregar je obľúbený a aj v Krime Ľubľana dokázal konkurovať európskym tímom v Lige majstrov," dodal Streicher, ktorý sa so svojimi zverenkami pripravuje v Bratislave: „Šalianske prostredie dobre poznáme, nepotrebujeme si ho testovať. Pôjdeme tam až v sobotu v deň zápasu. Dovtedy budeme trénovať v našej bratislavskej bubline."


Zdroj: slovakhandball.sk

 

Fotogaléria - zraz RD žien pred zápasmi II. fázy kvalifikácie so Srbskom, Bratislava (SR) 11. - 22.04.2021

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.