Nachádzaš sa tu:
01 apr 2021, 11:24
Ostatná aktualizácia: 01 apr 2021, 17:50
Prečítané: 2097x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska čakajú po úspešnom zvládnutí marcových kvalifikačných povinností ďalšie v apríli, keď už pôjde priamo o miestenku na svetový šampionát. Hlavný kormidelník žien SR Pavol Streicher zverejnil 18-člennú nomináciu na II. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Španielsku, v ktorej budú jeho zverenky čeliť v dvojzápase play-off súperkám zo Srbska.

V porovnaní s vydareným a najmä víťazným turnajom 1. skupiny I. kvalifikačnej fázy v Luxemburgu nastali v slovenskom výbere tri zmeny. Je v ňom presná polovica legionárok a rovnako deväť hráčok z troch slovenských klubov. Najpočetnejšie - štvornásobné - zastúpenie má HC DAC Dunajská Streda.

Tréner pri zostavovaní tímu vychádzal z predchádzajúcej nominácie, z ktorej chýbajú Soňa Furgaláková, Nikoleta Trúnková (obe figurujú medzi náhradníčkami) a Vladimíra Bajčiová. Namiesto nich dostalo pozvánku trio Karin Bujnochová, Valéria Dulinová a premiérovo 27-ročná ukrajinská rodáčka so slovenským občianstvom Alexandra Krebs. „Neboli ani iné možnosti. Zostáva dúfať, aby sa do zrazu nikto nezranil a zišli sme sa v tomto ohlásenom zložení," zaželal si na úvod P. Streicher a k zmenám poznamenal: „Do tímu sa vracia Bujnochová, ktorá je k dispozícii po zranení ruky. Hovorili sme spolu aj pred oznámením nominácie. Karin má ruku fixovanú, ale trénuje normálne. Nastúpila už aj v ligovom stretnutí, v ktorom hrala viac v útoku ako v obrane. Cítila sa dobre a verím, že v zostávajúcom čase získa ešte zápasovú prax, keďže vo Francúzsku hrajú tento i budúci týždeň. Od Krebsovej pôsobiacej v poľskom Koszaline každopádne čakáme posilnenie nášho brankárskeho tímu. Je potešiteľné, že môžeme v prípade potreby využiť skúsenú brankárku. Trúnkovú vymenila klubová spoluhráčka z Iuventy Dulinová. Po posledných skúsenostiach sme sa rozhodli pre túto zmenu a dáme šancu mladej ambicióznej pivotke ochotnej na sebe pracovať a zdokonaľovať sa."

Podľa slov Streichera by mohol byť národný tím v tomto zložení ešte silnejší ako pred mesiacom, hoci stále nemôže pre zranenie ramena počítať s kapitánkou Monikou Rajnohovou. „Na doliečenie potrebuje ešte zopár týždňov. Hráčky ako Bujnochová či Krebs majú kvalitu a verím, že prispejú k zvýšeniu výkonnosti nášho družstva."

Slovenky odohrajú prvý zápas so Srbkami v šalianskom domácom prostredí v sobotu 17. apríla od 18.00 hod., belehradská odveta sa bude hrať v stredu 21. 4. tiež so začiatkom o 18.00 hod. Zraz slovenských hádzanárok je v nedeľu 11. 4. popoludní v Bratislave.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie v Bratislave a dvojzápas play-off II. fázy kvalifikácie MS 2021 (11. - 22. 4. 2021):

Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Alexandra Krebs (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Viktória Oguntoye (HC DAC Dunajská Streda)

Pivotky: Valéria Dulinová (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/DHC Plzeň/ČR), Martina Popovcová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)

Spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lancz, Anette Emma Hudáková (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Boglárka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)

Náhradníčky:
Brankárky: Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
Pivotky: Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Diana Michálková (UHC Müllner Bau Stockerau/Rak.)
Krídelníčky: Mária Holešová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Bibiana Štefaniková (Iuventa Michalovce)
Spojky: Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.)

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.