Nachádzaš sa tu:
23 mar 2021, 10:35
Ostatná aktualizácia: 23 mar 2021, 15:49
Prečítané: 1814x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska sa v pondelok popoludní vrátili z úspešného kvalifikačného turnaja v Luxemburgu a krátko po svojom návrate spoznali svoje súperky v II. fáze kvalifikácie o postup na MS 2021 v Španielsku. Žreb im prisúdil ´staré známe´ Srbky, s ktorými majú takpovediac nevybavené účty, keďže v predchádzajúcej kvalifikácii ME 2020 s nimi doma v Hlohovci nešťastne prehrali 26:27 a k odvete už pre pandémiu koronavírusu neprišlo.

Reprezentantky SR prijali žreb s nádejou, že môžu reálne zabojovať o miestenku na svetový šampionát. „Myslím si, že to nie je zlý žreb, aj keď mohol byť pre nás aj lepší. Každý z nás si prial niekoho z dua Česko - Poľsko. Prijateľnejších tímov tam však veľa na výber nebolo. Myslím si, že pri komplexnom pohľade  je tam určitá spokojnosť a zároveň aj šanca. Dúfala som, nech nedostaneme predovšetkým Rusko, ďalej som nechcela Maďarsko, Nemecko, Čierna Horu, Švédsko, Rumunsko a aj Slovinsko. Sú to tímy s veľkou kvalitou a skúsenými hráčkami," povedala k vyžrebovaniu pre slovakhandball.sk skúsená ľavá spojka Simona Szarková, ktorá sa vyjadrila aj k aprílovej konfrontácii so Srbskom. „Myslím si, že Srbky sú napriek veľmi dobrým hráčkam v kádri hrateľné. V predchádzajúcej kvalifikácii som pre zranenie chýbala, ale dievčatá s nimi odohrali veľmi vyrovnaný zápas. Ak budeme maximálne koncentrované, nikto nám z tímu neochorie či nevypadne pre zranenie a podáme kvalitné výkony, tak podľa mňa máme veľkú šancu," doplnila kanonierka maďarského Mosonmagyaróváru.

Na pravej strane spojkového radu odvádzala v kvalifikácii svoju prácu a strieľala góly aj z pokutových hodov Barbora Lancz: „Teší ma, že sme v pohode zvládli kvalifikačný turnaj v Luxembursku, a tým pádom sme mohli byť plné očakávaní v súvislosti s pondelkovým žrebom. Myslím si, že ten bol ku nám celkom priaznivý. Určite sme mohli dostať aj atraktívnejšieho súpera, ale som rada, že sa nám ušli Srbky. To, že sme s nimi hrali v predchádzajúcej kvalifikácii, nás bude ešte viac motivovať, aby sme im oplatili jednogólovú prehru z domáceho prostredia. Osobne by som si určite zahrala aj proti hádzanárskym veľmociam, ale pevne dúfam, že k tomu dôjde po postupe na MS."

Podobný názor ako reprezentačný tréner slovenských hádzanárok Pavol Streicher tesne po žrebovaní vyjadrila aj Veronika Habánková. „Myslím si, že sme dostali veľmi hrateľného súpera. Áno, hrali sme s nimi aj predtým a prehrali sme len o gól, preto verím, že tentokrát sa to skončí opačne. Srbky boli jeden z tých tímov, ktoré som určite chcela. Naopak, vôbec som nepriala, aby nás dal žreb dokopy so Švédkami, Ruskami, Maďarkami či Čiernohorkami," poznamenala spojka maďarskej Kisvárdy.

V Luxemburgu chýbala pre zranenie ramena kapitánka národného tímu SR Monika Rajnohová, ktorá sa na najbližšieho protivníka tiež pozerá optimisticky. „Myslím si, že je to pre nás opäť veľká šanca. Poznáme kvality Srbska, ale ako sme sa mohli presvedčiť, dá sa s nimi hrať vyrovnaná partia. Ťažko povedať, koho by som si priala, ale nakoľko máme s nimi veľmi čerstvú skúsenosť, tak som rada práve za takýto žreb. Okrem Srbska by boli fajn ešte aj Poľsko, Česko či Slovinsko. Srbské hráčky predvádzajú v Lige majstrov výborné výkony, ale verím napriek úlohe outsidera, že po zanalyzovaní ich hry a pri predvedení kvalitných výkonov sa dokážeme pobiť o miestenku na MS," uviedla stredná spojka HC DAC Dunajská Streda.

Svoj pohľad na poslednú prekážku v ceste na MS pridala aj jej klubová spoluhráčka, pivotka Kristína Pastorková: „Myslím, že je to hrateľný súper a keďže v tejto fáze by sme už len ťažko hľadali ľahkého protivníka, beriem to ako veľkú príležitosť prebojovať sa ďalej. Samozrejme, k tomu budeme potrebovať zopakovať dva super výkony, ale verím, že sa nám to podarí. A najmä dúfam, že sa stretneme všetky bez väčších komplikácií najmä v dnešnej covidovej dobe. Nemala som vyslovene nejakého vysneného súpera. Aj Česko alebo Poľsko by bolo určite prijateľné, ale so žrebom som spokojná."


Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - N - 1. kolo
víkend ??? 2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - N - 1. kolo
víkend ??? 2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 7. kolo
sobota 09.12.2023 od 09:00 hod.
organizátor: BÁNOVCE NAD BEBRAVOU
- 2. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 7. kolo
víkend 27. - 28.01.2024
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 3. kolo
sobota 09.12.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF HK ŽILINA
- 1. skupina.