Nachádzaš sa tu:
15 mar 2021, 17:32
Ostatná aktualizácia: 19 mar 2021, 19:13
Prečítané: 1816x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenské hádzanárky majú za sebou úvodné tréningy v príprave na I. fázu kvalifikácie MS 2021, ktorá ich čaká od piatka do nedele (19. - 21. 3. 2021) v Luxemburgu. „Máme veľa práce. Stretli sme sa po pár mesiacoch, pracujeme na súhre vo všetkých fázach hry. Dôraz kladieme na zlepšenie v obrane, prechodovú fázu - prechod do protiútoku, obranu protiútoku súpera a v postupnom útoku sa snažíme hľadať aj nejaké nové riešenia, s ktorými by sme sa chceli presadiť," priblížil náplň tréningov hlavný tréner Pavol Streicher.

Slovenky vstúpia do kvalifikačného turnaja súbojom s najväčším konkurentom - Ukrajinou. Ich ďalšími súperkami budú Izraelčanky a Luxemburčanky. „Pri turnajovom spôsobe je koncentrácia orientovaná na prvý zápas. Najväčšiu kvalitu zo súperov bude mať ukrajinský tím, hoci nevieme, v akej zostave pricestuje. My si však veríme. Máme dobré družstvo a v kádri na každom poste kvalitné hráčky. Som presvedčený, že vykompenzujeme straty zranených hráčok Moniky Rajnohovej a Karin Bujnochovej. Monika chýba pre zranenie ramena. Na poste strednej spojky ju môžu zastúpiť Boglárka Bíziková, jej sestra Erika Rajnohová alebo Vladimíra Bajčiová. Musíme sa sústrediť na seba a ak podáme kvalitný výkon, tak máme dobré šance," tvrdí kormidelník SR.

Najťažšieho protivníka na úvod privítala aj spojka Simona Szarková. „Osobne som rada, že je to náš prvý duel a z celého týždňa sa môžeme sústrediť práve na toto stretnutie. Dúfam, že dáme do toho všetko a v prvom zápase bude naša forma gradovať. V priebehu troch dní odohráme tri súboje, čo ja osobne príliš neobľubujem. Skôr preferujem rozloženejšie zaťaženie. Nevyberieme si však, a tak je zbytočné o tom polemizovať. Pracujeme na tom, aby sme uspeli. Dúfam, že stihneme v príprave všetko, čo máme v pláne. Na koncepte hry ešte musíme popracovať. Nálada je fajn. Máme k dispozícii aj mentálneho kouča, ten nám tiež pomôže stmeliť kolektív," uviedla kanonierka Mosonmagyaróváru, ktorá si pochvaľuje pomoc z hľadiska mentálnej stránky: „Ja s mentálnym koučom spolupracujem už dlhšie, v tomto roku intenzívnejšie a myslím si, že je to vidieť na mojich výkonoch, ktoré sú stabilnejšie."

Podľa Marianny Rebičovej tvoria reprezentantky SR výborný kolektív, ktorý je odhodlaný splniť postupové očakávania. „V piatok to bude proti Ukrajine najdôležitejší a najnáročnejší súboj. Ideme do toho s cieľom bojovať za SR a vyhrať. Predovšetkým sa musíme dôsledne brániť a z obrany vychádzať do rýchlych protiútokov a dávať ľahké góly. V tom by mala byť naša hlavná sila. Na postavenú obranu skúšame viac signálov, zohrávame sa. Dúfam, že všetko vyjde a uspejeme. Myslím si, že sa určite zmestíme medzi postupové duo. V minulosti sme už v kvalifikácii hrali prvý duel s Ukrajinou a vyhrali sme, tak veríme, že sa to zopakuje a opäť vyhráme," zaželala si spojka michalovskej Iuventy.Zdroj:
slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 12. kolo N
sobbota 27.04.2024 o 12:00 hod.
MHK Bytča - HK AS Trenčín
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - 12. kolo N

sobota 27.04.2024 o 10:00 hod.
MHK Bytča - HK AS Trenčín
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 13. kolo
sobota 20.04.2024 od 09:00 hod.
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 13. kolo
sobota 27.04.2024 od 09:00 hod.
organizátor: ŠA TRENČÍN "A"
- 4. skupina
.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 7. kolo
nedeľa 21.04.2024 od 12:00 hod.
organizátor: ŠKHá DUBNICA NAD VÁHOM
- 1. skupina.