Nachádzaš sa tu:
05 mar 2021, 08:24
Ostatná aktualizácia: 05 mar 2021, 20:10
Prečítané: 1620x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárky Slovenska začnú na budúci týždeň záverečnú prípravu na I. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Španielsku. Hlavný kouč národného tímu žien SR Pavol Streicher nominoval na turnaj 1. skupiny v Luxemburgu (19. - 21. 3. 2021) za účasti aj Ukrajiny, Izraela a domáceho Luxemburska 18-členný káder, v ktorom je sedem legionárok a jedenásť hráčok z troch slovenských klubov. Najpočetnejšie - päťnásobné - zastúpenie má HC DAC Dunajská Streda.

Z osvedčených opôr bude chýbať spojka francúzskeho druholigového klubu Achenheim Truchtersheim Karin Bujnochová, ktorá sa zotavuje zo zranenia ľavej ruky. „Počas víkendu som hovoril s Karin. Teraz začne po zlomenine pracovať s loptou. Bolo by riziko, keby sme ju teraz nasadili do kvalifikácie. Pre nás všetkých je dôležité, aby bola stopercentne fit a mohli sme s ňou počítať v prípade postupu do play-off," ozrejmil pre slovakhandball.sk hlavný kouč žien SR Pavol Streicher. „Z ďalších hráčok nám zatiaľ nikto nevypadol. Pevne verím, že do začiatku zrazu sa nič negatívne nestane. Niektoré družstvá majú pred sebou aj viacero duelov."

V prípade slovenských reprezentantiek by nemali hroziť problémy s príchodom na zraz vinou opatrení v jednotlivých krajinách v boji proti COVID-19. Špecifická situácia je v tomto smere Nemecku. „Spolkové krajiny majú rôzne pravidlá. V Bádensku-Württembersku sú drastické. Mňa po návrate bude čakať niekoľkodňová karanténa, ale ja s tým problém nemám," dodal Streicher.

Zraz Sloveniek je v sobotu 13. marca popoludní v Bratislave.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie v Bratislave a turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2021 (13. - 22. 3. 2021):

Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoye (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa).
Pivotky: Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda).
Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/DHC Plzeň/ČR), Martina Popovcová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda).
Spojky: Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lancz, Anette Emma Hudáková (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Monika Rajnohová, Boglárka Bíziková (obe HC DAC Dunajská Streda).

Náhradníčky:

Brankárka: Viktória Voržáčková (HC Tatran Stupava/HK Slovan Duslo Šaľa).
Pivotka: Valéria Dulinová (Iuventa Michalovce).
Krídelníčky: Mária Holešová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Bibiana Štefaniková (Iuventa Michalovce).
Spojky: Katarína Kostelná (DHK Baník Most/ČR), Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce).

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - N - 1. kolo
víkend ??? 2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - N - 1. kolo
víkend ??? 2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 7. kolo
sobota 09.12.2023 od 09:00 hod.
organizátor: BÁNOVCE NAD BEBRAVOU
- 2. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 7. kolo
víkend 27. - 28.01.2024
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 3. kolo
sobota 09.12.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF HK ŽILINA
- 1. skupina.