Nachádzaš sa tu:
10 feb 2021, 18:20
Ostatná aktualizácia: 10 feb 2021, 18:20
Prečítané: 2399x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenské hádzanárske mládežnícke reprezentačné výbery dievčat spoznali v stredu predpoludním vo viedenskom sídle EHF mená svojich súperov na tohtoročných letných kontinentálnych šampionátoch.

Juniorky Slovenska sa od 8. do 18. júla 2021 predstavia v slovinskom Celje na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov. Zverenky trénera Michala Lukačina, ktoré žrebovali z 3. výkonnostného koša, sa dostali do B-skupiny spolu so Švédkami, Ruskami a Portugalčankami. Zaujímavosťou je, že do Celje sa po dvoch rokoch vráti generácia hráčok, ktoré sa tam predstavili v roku 2019 na ME do 17 rokov. Mladé Slovenky na čele s kanonierkou Barborou Lanczovou (s 57 gólmi bola tretia najlepšia strelkyňa turnaja, pozn.) obsadili konečné 12. miesto.
„Myslím si, že sme dostali nepochybne zaujímavých súperov rôznych hádzanárskych štýlov. S tímami, ktoré máme v skupine, sa často nestretávame. Z tohto pohľadu sú pre nás atraktívne a s radosťou sa budeme s nimi konfrontovať. Som rád, že sme sa ocitli počas žrebovania v tejto konkurencii, lebo nám hrozilo, že môžeme ísť aj do D-skupiny. Tam budú účinkovať Maďarsko, Nórsko, čo sú hádzanárske pojmy, a ešte aj Česko, s ktorým sa stretávame často," povedal pre slovakhandball M. Lukačin, ktorý by sa chcel so svojimi zverenkami najbližšie stretnúť v marci, ale momentálna zdravotná situácia tomu zatiaľ nenasvedčuje.

Slovenské kadetky čaká od 8. do 18. augusta 2021 v čiernohorskej Podgorici európsky šampionát hráčok do 17 rokov. Zverenkám kormidelníka Petra Pčolu, ktoré boli tiež nasadené v treťom koši, stredajší žreb prisúdil za súperky v základnej C-skupine rovesníčky z Maďarska, Nórska a Portugalska.
„Ťažko si vyberať najmä z prvých dvoch košov a teraz sa aj vyjadrovať k súperom, keďže v súčasnej situácii v kadetskej kategórii len málokto trénuje a hrá. Viem, že v Maďarsku pokračujú aj mládežnícke súťaže, takže reprezentácia tejto krajiny bude mať výhodu. My zatiaľ nevieme, kedy budeme môcť začať čo i len trénovať. Verím, že sa situácia zlepší a začneme sa čím skôr pripravovať. Reprezentačné zrazy nám zatiaľ nepovolili ani na výnimku. Dievčatá trénujú len individuálne a bez lopty. Určite budeme hľadať informácie o našich protivníkoch. Maďarky sú z môjho pohľadu favoritkami na víťazstvo v skupine," poznamenal Pčola.

Žreb základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (8. - 18. 7. 2021):
A-skupina: Dánsko, Nemecko, Slovinsko, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovensko, Portugalsko
C-skupina: Francúzsko, Rakúsko, Čierna Hora, Chorvátsko
D-skupina: Maďarsko, Nórsko, Rumunsko, Česko

Žreb základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici (5. - 15. 8. 2021):
A-skupina: Dánsko, Rakúsko, Čierna Hora, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovinsko, Chorvátsko
C-skupina: Maďarsko, Nórsko, Slovensko, Portugalsko
D-skupina: Francúzsko, Nemecko, Rumunsko, Česko

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.