Nachádzaš sa tu:
02 jan 2021, 10:21
Ostatná aktualizácia: 02 jan 2021, 17:13
Prečítané: 2479x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Michal Lukačin jeden z najprogresívnejších slovenských hádzanárskych trénerov súčasnosti je známy predovšetkým vďaka svojmu pôsobeniu na klubovej úrovni, či už v Michalovciach, Veselí nad Moravou, v nemeckých kluboch Trier či Halle-Neustadt, v Šali alebo Hlohovci. V reprezentácii má skúsenosti predovšetkým s mládežníckou kategóriou, ku ktorej sa teraz opäť vrátil. V druhej polovici novembra 2020 ho vymenovali za kormidelníka národného tímu junioriek. Na tomto poste nahradil Rastislava Jedináka.

„Pre mňa je to ďalšia výzva v mojej trénerskej profesii. Teším sa, že opäť môžem pracovať na reprezentačnej úrovni a zúročiť dlhoročné skúsenosti získané počas pôsobenia pri ženských družstvách," povedal na úvod pre slovakhandball.sk 47-ročný kouč.

So svojimi novými zverenkami má za sebou úvodné reprezentačné akcie. „Vyšlo to nad očakávanie dobre. Spoznal gro družstva a jeho piliere, na nasledujúcich zrazoch chceme vidieť aj ďalšie adeptky na reprezentačný dres, aby sa nám k ME postupne vykryštalizoval káder do finálnej fázy. Je to dobrá generácia dievčat. Ak nám to dovolia podmienky, tak sa pokúsime dobre poskladať družstvo a kvalitne sa pripraviť na letné majstrovstvá Európy," pokračoval Lukačin, ktorý v súčasnosti vedie účastníka mužskej Slovnaft handball extraligy HKM Šaľa. „Možno je to paradox, ale z môjho pohľadu sa nedá povedať, že ma ponuka prekvapila. Ak, tak som moje oslovenie vnímal skôr pozitívne ako nečakane. Pre úspech som odhodlaný spraviť maximum."

Michal Lukačin v minulosti už viedol juniorky SR. V marci 2018 sa s nimi predstavil v srbskom Belehrade na turnaji kvalifikácie ME hráčok do 20 rokov. V 5. skupine však stihli odohrať jediný zápas proti Nórkam (23:32), ale následne turnaj, ktorého účastníkmi mali byť ešte Srbsko a Kosovo (Srbky na vzájomný duel s Kosovčankami nenastúpili a následne ich EHF vylúčila z kvalifikácie, pozn.), zrušili pre udalosti v dejisku.

Hoci sa michalovský rodák v ostatných sezónach venuje najmä práci s mužskými tímami, angažmán pri nastupujúcej generácii mladých hádzanárok privítal. „Je to pozitívna zmena. Muži dávajú do hádzanej niečo odlišné, iné hodnoty. Mne to pomáha v trénerskej práci, keďže trend udáva práve mužská hádzaná. Keď to dokážeme transformovať do ženskej zložky, tak je to obrovské plus. S mužmi je to iná práca, ale na mnoho vecí sa dá nadviazať aj pri ženách. Raz, keď sa aj na klubovej úrovni vrátim k ženskej zložke, tak mi toto obdobie pri mužoch pomôže," tvrdí Lukačin, ktorému teraz angažmánom v slovenskej reprezentácii junioriek pribudli povinnosti. „Mám toho viac. Osemdesiat percent z kádra junioriek však poznám z obdobia, keď hrávali mládežnícke súťaže, tie som mal zmapované. Práve odtiaľ som si potom vyberal aj potenciálne posily do klubu. Tie ďalšie vrátane tých z maďarských klubov spoznáme na zrazoch. Sledovať ich počínanie v súčasnom období koronakrízy je náročnejšie, keďže juniorské ligy sa nehrajú. Pokračujú len ženské súťaže, ale gro nášho kádra patrí do A-tímov, takže pri nich to nerobí problém," dodal kouč mladých Sloveniek.


Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 11. kolo
nedeľa 03.12.2023 o 12:30 hod.
MHK Bytča - FHT Košice


1. liga Mladšie dorastenky - 11. kolo
nedeľa 03.12.2023 o 14:15 hod.
MHK Bytča - FHT Košice


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 7. kolo
víkend 09. - 10.12.2023
organizátor: BÁNOVCE NAD BEBRAVOU
- 2. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 6. kolo
nedeľa 03.12.2023 od 13:00 hod.
organizátor: ŠA TRENČÍN "A"
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 3. kolo
víkend 09. - 10.12.2023
organizátor: HK BTC BOŠANY
- 1. skupina.
organizátor: SMF HK ŽILINA
- 2. skupina.