03 okt 2020, 20:52
Ostatná aktualizácia: 03 okt 2020, 20:52
Prečítané: 1864x

Hádzanárske reprezentantky Slovenska zakončili týždňový blok prípravy druhým medzištátnym zápasom s Rakúšankami. Po piatkovej prehre 28:31 (14:18) si zverenky hlavného kouča Pavla Streichera teraz počínali lepšie a neďaleko Viedne sa so súperkami rozišli zmierlivo 30:30 (14:17), hoci boli v závere bližšie k víťazstvu. Slovenky opäť strelecky potiahla Simona Szarková, v sobotu autorka 9 presných zásahov. Pre slovenské hádzanárky to bola príprava na decembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2021, v ktorej budú pokračovať od konca novembra.

Výsledok - sobota:

Rakúsko - Slovensko 30:30 (17:14)
Najviac gólov za Rakúsko: Freyová 9/3, Huberová 4
Zostava a góly SR: Oguntoye, Medveďová, Voržáčková - B. Bízik 2, Michálková, Popovcová 5, Pastorková 1, Škoricová, S. Szarková 9, Pénzes, Hudáková 1, Bujnochová, E. Rajnohová 1, N. Némethová, B. Lancz 5, R. Bízik 6/1
pok. hody: 5/3 - 1/1, vylúčené: 3 - 2

Domáci realizačný tím si zobral oddychový čas už v 4. minúte po troch góloch Szarkovej - 0:3. Slovenky vyhrali prvú desaťminútovku 7:2, ale o päť minút neskôr vyhrávali už len 8:7. Rakúšanky na začiatku 19. minúte išli prvýkrát do vedenia (10:9), ktoré v priebehu I. polčasu natiahli na 17:13. Popovcová tesne pred prestávkou skorigovala a po zmene strán znížili so spoluhráčkami na rozdiel jediného gólu. Domáce však opäť odskočili - 24:20 v 42. minúte. Slovenskému družstvu vyšla päťminútovka od 54. do 59. minúty, keď päťgólovou šnúrovou otočilo z 25:28 na 30:28. Ani vedenie o dva góly 90 sekúnd pred koncom Streicherovým zverenkám napokon nestačilo. Inkasovali ešte dvakrát, vyrovnávajúci gól z ruky Patricie Kovacs dostali v čase 59:23 min.

Hlas:
Pavol Streicher (tréner SR): „Piatkový duel sa nám príliš nevydaril, dnes to bol celkom iný zápas. V úvode sme vysunutou obranou robili súperovi veľké problémy, ale Rakúšanky potom ešte do prestávky výsledok otočili. My sme po zmene strán ich náskok sťahovali a v závere sme sa dostali aj do dvojgólového vedenia, ale dosť nešťastne sme remizovali."

Zdroj: slovakhandball.sk