Nachádzaš sa tu:
01 okt 2020, 16:10
Ostatná aktualizácia: 01 okt 2020, 16:10
Prečítané: 1947x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Slovenské hádzanárky odcestovali vo štvrtok popoludní do Rakúska, kde po dlhom čase absolvujú medzištátne duely. V piatok a sobotu sa na záver prebiehajúceho sústredenia stretnú dvakrát v neoficiálnych prípravných zápasoch s domácou reprezentáciou.

Zverenky kouča Pavla Streichera sa zišli uplynulú nedeľu a v Púchove absolvovali naplánované tréningové jednotky. "Napriek neľahkej situácii s koronavírusom sme mali možnosť absolvovať všetko, čo sme si predsavzali a teraz si to budeme môcť konečne otestovať aj v samotných zápasoch. Tešíme sa, že budeme mať možnosť konečne hrať," povedal slovenský kormidelník na brífingu s médiami.

Slovenky mali už v stredu nastúpiť v prípravnom zápase s Českom v Zubří, no ten po dohode oboch strán zrušili. Dôvodom bolo niekoľko pozitívnych prípadov na nový koronavírus v českom tíme. "Žiaľ, zápas v Česku sme museli zrušiť, ale oba tímy sa k tomu postavili dôsledne a zrušením zápasu sme zamedzili tomu, aby sa nákaza rozšírila aj k našim dievčatám. My sme v príprave dodržiavali všetky hygienické opatrenia a absolvovali sme aj niekoľko testovaní. V piatok pred duelom s Rakúskom sa ešte oba družstvá podrobia rýchlotestom," vysvetlil Streicher.

Dva duely s Rakúskom sa mali hrať pôvodne v Púchove, pre sprísnené opatrenia na Slovensku ich však preložili do Viedne. Bude sa hrať za zatvorenými dverami bez prítomnosti divákov i médií. "Keďže my i Rakúšania máme v kádri viacero mladých dievčat, ktoré by sme chceli viac zapojiť do hry, dohodli sme sa, že po klasickom zápase na 2 x 30 minút bude nasledovať ďalších 20 minút, kde práve ony dostanú viac priestoru," uviedol slovenský kouč. Tomu pre zdravotné problémy vypadli z pôvodnej nominácie Nikoleta Trúnková, Vladimíra Bajčiová (obe Iuventa Michalovce) a Katarína Pócsíková (Slovan Duslo Šaľa).

Prebiehajúce sústredenie slúži ako príprava na decembrovú prvú fázu európskej kvalifikácie MS 2021, Slovenky sa v nej v 1. skupine stretnú s Ukrajinou, Izraelom a domácim Luxemburskom. Do baráže o postup na šampionát v Španielsku postúpia prvé dva tímy. Krátko pred kvalifikáciou by mal ešte slovenský tím absolvovať krátku prípravu v Maďarskej hádzanárskej akadémii (NEKA) v meste Balatonboglár s jedným prípravným duelom proti tamojšiemu tímu.


Zdroj: TASR

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.