Nachádzaš sa tu:
14 júl 2020, 08:21
Ostatná aktualizácia: 14 júl 2020, 08:21
Prečítané: 2817x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou koronavírusu nezostali bez reprezentačnej akcie ani slovenské hádzanárske kadetky. Hráčky s ročníkmi narodenia 2004 - 2005 sa zišli v Púchove, kde strávili v závere júna týždeň na sústredení. „Malo rekondičný charakter. Chceli sme vedieť, v akom stave sú dievčatá a čo si pamätajú po trojmesačnej pauze. Predpoludním sme sa venovali kondícii, potom individuálnym činnostiam a opakovali sme si veci, ktoré sme spolu trénovali už aj predtým, teda obranu 3 - 3 i ofenzívne akcie," priblížil náplň tréningov hlavný tréner Peter Pčola, ktorého zverenky s výnimkou úvodného a záverečného dňa trénovali dvojfázovo. „Môžem povedať, že dievčatá neprišli zanedbané, bolo vidieť, že aj počas nútenej prestávky sa individuálne pripravovali. Samozrejme, evidentný bol herný výpadok. Predsa len, k hádzanej sa nedostali a z toho potom vyplývalo veľa technických chýb, ale s tým sme počítali. Po kondičnej stránke však príjemne prekvapili."

Jeho kolektív nosil doteraz označenie „predkadetky", ale od septembra to už oficiálne budú kadetky, ktoré sa pripravujú na budúcoročný vrchol. Tým bude európsky šampionát hráčok do 17 rokov. Mladé Slovenky nebudú chýbať v elitnej kategórii medzi 16 najlepšími v Európe.
„Predtým sme mali dve spoločné akcie, marcovú nám zrušil koronavírus. Doteraz sme mali len trojdňové, prípadne päťdňové zrazy. Teraz sme boli prvýkrát spolu dlhšie, keďže sa aj v tomto smere chceme pripraviť na ME, ktoré trvajú desať dní. Snažili sme sa vyplniť aj voľný čas a utužiť kolektív. Myslím si, že sa tu stretla dobrá partia," poznamenal bývalý extraligový brankár, ktorý sa vydal na trénerskú dráhu.

Realizačný tím mal k dispozícii 20-členný káder, v ktorom boli aj tri legionárky pôsobiace v Maďarsku (A. Mészáros, Bačenková, Bronišová). Potešiteľná bola skutočnosť, že nikto z pozvaných hráčok sa neospravedlnil.
„Chceli sme utvoriť dobrú partiu, to sa aj podarilo, nebol žiadny problém. Takže aj celé sústredenie hodnotíme pozitívne," dodal Pčola, ktorému asistujú Peter Olšavský a Mária Straková. V Púchove bola prítomná aj fyzioterapeutka Zuzana Kalmárová. „Podmienky v Púchove sme mali odskúšané z predchádzajúcich rokov. Vo všetkom nám vychádzali v ústrety. Bolo to tam výborné."

Koronavírus zmaril viacero podujatí, ale Pčolove zverenky prišli len o účasť na Partille Cupe, ktorý sa zvyčajne koná v úvode júla. Kadetky SR majú v prázdninovom období voľno, ďalšie reprezentačné sústredenie príde na rad v septembri.


Zdroj: slovakhandball.sk

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.