25 sep 2019, 20:48
Ostatná aktualizácia: 26 sep 2019, 11:45
Prečítané: 1203x

Slovenské hádzanárske reprezentantky v súlade s očakávaniami nestačili na Rusky vo svojom úvodnom vystúpení v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 v Dánsku a Nórsku. Zverenky trénera Pavla Streichera, pre ktorého to bola premiéra na lavičke žien SR, podľahli v stredajšom zápase v Rostove nad Donom domácim hráčkam vysoko 15:34 (10:17). Slovenky po prehre s najväčšími favoritkami 4. skupiny čaká v nedeľu 29. septembra od 17.00 hod. v Hlohovci súboj so Srbkami, ktoré by mali byť ich hlavnými konkurentkami v boji o jednu z dvoch postupových priečok. Srbské hádzanárky v stredu zdolali v Kraljeve Švajčiarky 35:23 (17:11).

Výsledky - II. fáza kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2020 v Dánsku a Nórsku - 4. skupina - 1. kolo - streda:

KRALJEVO
Srbsko - Švajčiarsko 35:23 (17:11)

ROSTOV NAD DONOM
Rusko - Slovensko 34:15 (17:10)

Najviac gólov za Rusko: Vjachirevová 8, Kuznecovová 6

Zostava a góly SR: Oguntoye, Furgaláková - Trúnková 2, M. Holešová 1, R. Bíziková, Patrnčiaková, Pócsíková, Bujnochová 1, E. Rajnohová 3, Rebičová, Hudáková, Barbora Lancz 1, Habánková 2, Bajčiová, M. Rajnohová 5

Pok. hodiny: 6/4 - 3/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Praštalová a Balvanová (obe Bosny a Herceg.), 2956 divákov

Rusky si už v I. polčase vypracovali dostatočný náskok, hoci slovenské hráčky viac ako jeho polovicu držali prijateľný rozdiel. V 18. minúte prehrávali len 8:11, ale potom trikrát za sebou inkasovali a v 24. minúte bolo 8:14. Domáce ešte do prestávky mierne zvýšili svoj náskok.
Po zmene strán to bola už jednoznačná záležitosť úradujúcich olympijských šampiónok, ktoré pokračovali vo zveľaďovaní svojho vedenia. Štvrťhodinu pred koncom mali zverenky trénera Ambrosa Martína k dobru už dvanásť gólov (25:13). Aj v zostávajúcom čase to bola jednoznačná záležitosť hostiteliek, ktoré napokon zvíťazili 34:15. Slovenky mali problém presadiť sa v útoku, o čom svedčí len 5 strelených gólov v druhom dejstve.

Hlas:

Pavol Streicher, tréner SR: „Žiaľ, musím konštatovať, že s Ruskami sme dokázali držať krok len v prvých dvadsiatich minútach, keď sme v obrane vedeli čiastočne eliminovať ich enormnú silu. Aj rozumnou hrou v útoku sme domácim nedovolili využiť ich najväčšiu zbraň, ktorou je rýchly protiútok. Potom sa to však zmenilo, ešte do prestávky nám ušli na rozdiel siedmich gólov. V druhom polčase bol tlak ich obrany enormný, my sme strácali lopty a s veľkým favoritom sa zrodil takýto výsledok."