Nachádzaš sa tu:
07 nov 2014, 20:42
Ostatná aktualizácia: 07 nov 2014, 20:45
Prečítané: 2944x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Eva Minárčiková v mládežníckych kategóriách okúsila aj vrcholné podujatia. V roku 2009 štartovala s reprezentáciou SR na ME hráčok do 17 rokov v Srbsku a z Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) vo fínskom Tampere sa vrátila dokonca so striebornou medailou. Po piatich rokoch môže zažiť atmosféru záverečného turnaja kontinentálneho šampionátu už s národným tímom žien. Odchovankyňa hádzanej v Bytči sa vďaka svojim výkonom v českom klube DHC Sokol Poruba ocitla už v zúženej 18-člennej nominácii SR. 


Na októbrový zraz ste síce prišli, ale pre zranenie ste sa nemohli pripravovať so spoluhráčkami a ani cestovať na turnaj do Maďarska. O aké zdravotné problémy išlo, ako ste k nim prišli a už ste v poriadku?

"Hneď v zápase 1. kola WHIL proti Slavii Praha som dostala silný úder do sleziny, po ktorom som týždeň pauzovala. Následne v ďalšom interligovom stretnutí s Partizánskym sa toto zranenie obnovilo. Momentálne je to už v poriadku." 


V klubovom drese Poruby nastupujete pravidelne, cítite sa momentálne v hernej pohode?

"Áno, cítim to tak. Som hráčka, ktorá potrebuje pravidelne a tvrdo trénovať, aby sa dostala do hernej pohody. Túto možnosť v Porube aj dostávam." 


Kormidelník reprezentácie SR Dušan Poloz nominoval na záverečné sústredenie v Michalovciach 18 hráčok, medzi ktorými nechýbate. Prekvapilo vás to? Ako ste sa o nominácii dozvedeli a aká bola vaša reakcia?

"Áno, bolo to pre mňa prekvapenie. Veľmi si vážim, že ma tréner Poloz nominoval. Budem sa usilovať jeho dôveru nesklamať. Pozvánka na sústredenie mi prišla mailom, ktorý som si prečítala až večer po tréningu a veľmi ma to potešilo." 


V kádri pred ME sú tri pivotky. Okrem vás aj skúsená legionárka z nemeckého Trieru Andrea Czanik a Dominika Horňáková z majstrovskej Iuventy Michalovce. Ste stotožnená so svojím postavením a úlohami v družstve?

"Dominka a Aďa sú kvalitné pivotky, ktoré pravidelne niekoľko sezón nastupovali v našej najvyššej súťaži a majú viac herných skúseností. Samozrejme, so svojimi úlohami som plne stotožnená a dúfam, že budem prínosom pre družstvo."


Čím si trúfate byť najväčším prínosom pre reprezentáciu?

"V drese Poruby momentálne vychádzame z dobrej obrany. Ak sa naskytne príležitosť, tak dúfam, že to využijem aj v reprezentačnom tíme."


Ak by ste si na ME zahrali čo i len niekoľko minút, čo by to pre vás znamenalo?

"Ako pre každého hráča by bola pre mňa česť reprezentovať Slovensko na podujatí ako sú ME. Bola by to určitá odmena za snahu, ktorú som doposiaľ vynaložila pri hádzanej."

 

Zdroj: slovakhandball.sk 

 

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


M-SR - Staršie žiačky - 1. turnaj
sobota 18.05.2024 od 09:00 hod.
organizátor: MHK BYTČA
- 1. semifinálový turnaj.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
sezóna 2023/2024 sa skončila.


SOH U12 - Mladšie žiačky
07. - 09.06.2024
organizátor: BKZHá


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2023/2024 sa skončila.