Nachádzaš sa tu:
23 júl 2014, 22:01
Ostatná aktualizácia: 26 júl 2014, 13:14
Prečítané: 2773x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hráčky slováckeho celku prvýkrát trénovali v zrekonštruovanej hale na Kollárovej ulici v utorok dopoludnia. Nový kormidelník musí rovnako ako jeho predchodcovia Kumpán s Hantákom vytvoriť úplne nový tím, ktorý bude schopný konkurovať aj najlepším českým a slovenským celkom.

"Po úspešných sezónach, kedy Veselí bojovalo o titul, hralo družstvo v minulej sezóne o záchranu. Našťastie sa tímu podarilo najvyššiu súťaž udržať. Teraz chceme družstvo pozdvihnúť a posunúť na vyššie priečky vo WHIL aj v českom play-off," povedal Ľuboš Hudák.

Štyridsaťpäťročného rodáka z Detvy, ktorý od novembra 2013 pôsobí vo funkcii kormidelníka reprezentácie junioriek Slovenska, čaká na klubovej úrovni premiéra na lavičke ženského tímu. "Každodenné činnosť v klube je niečo iné v reprezentácii. U junioriek som si otestoval prácu s nežnejším pohlavím. Uvedomujem si, že v ženskej hádzanej je rýchlosť, agresivita aj dynamika v porovnaní s mužmi na inej úrovni, ale všeobecne nie je medzi mužskou a ženskou hádzanú príliš veľký rozdiel," vyhlásil Hudák.

Bývalý kouč Michaloviec a Hlohovca však má pred sebou mimoriadne ťažkú úlohu, pretože z minuloročného kádra, ktorý udržal Interligu až v baráži s Jindřichovým Hradcom, zostalo iba sedem hráčok. "Okrem brankárky Nejezchlebovej sú to ešte Vinklárková, Jandásková, Šustková, Štetáková, Varjassiová a Slováková," hlásil dlhoročný sekretár HC Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

Trojnásobný majster Českej republiky vyrukuje do nadchádzajúceho ročníka WHIL s jedným z najmladších kádrov v histórii interligy. Na súpiske slováckeho celku je niekoľko hráčok, ktoré ešte nie sú plnoleté, dve hádzanárky majú ešte len šestnásť rokov. "Na skúsené dievčatá a reprezentantky jednoducho nemáme peniaze," povedal Procházka.

Veselí má zatiaľ na súpiske pätnásť hráčok. Polovicu kádra tvoria domáce odchovankyne. V tíme sú aj dve slovenské juniorské reprezentantky a mladučká Ruska Anna Andrejevna Sergejeva z Moskvy, ktorá študuje v Brne. "Prišlo sedem šikovných hráčok. Všetko sú to mladé perspektívne dievčatá, ktoré majú budúcnosť pred sebou," hovorí Procházka.

Vedenie juhomoravského klubu sa na spoluprácu dohodlo s brankárkou Písku Žanetou Stojarovou, prípravu začali aj Brňanky Silva Polášková s Lindou Prokopovou, otrokovická krídelníčka Tereza Vysloužilová a mládežnícka reprezentantka Tatiana Gajdošíková z Bytče.

Šancu v príprave dostanú aj Veselské dorastenky Simona Lekešová a Dagmar Lukšíková. "Rokujeme ešte o príchode niekoľkých hráčok. Veríme, že sa nám podarí tím ešte posilniť," uviedol Procházka.

V tíme Veselí naopak skončili Slovenky Hvostaľová s Bačíkovou, reprezentantka Chrenková, brankárka Zvoničová, spojky Fleková s Tomečkovou a ukrajinská pivotka Viniatynská. "Hráčkam Michaloviec skončilo hosťovanie, iné dievčatá si hľadajú angažmán inde, ďalšie zasa z rodinných alebo osobných dôvodov ukončili kariéru," informoval Procházka.

Hádzanárky Veselí nad Moravou sa budú v lete pripravovať výhradne v domácich podmienkach, sústredenie v pláne nie je. Pred štartom interligy Juhomoraváčky odohrajú asi šesť stretnutí, na žiadny turnaj "panenky" prihlásené nie sú. "Súpera si zatiaľ dohovárame," povedal Procházka.

Veselanky sa po roku konečne vrátili do vlastnej haly. Kým v minulej sezóne museli hrať domáce zápasy v Hodoníne či v Hluku, tento rok sa opäť vráti na Kollárovu ulicu. "V hale sa toho na prvý pohľad príliš nezmenilo. Nová je klimatizácia, izolácia, osvetlenie, palubovka a sociálne zariadenia, ale napríklad kapacita haly zostala rovnaká," povedal skúsený funkcionár.


HC Veselí nad Moravou

Brankárky: Vanda Nejezchlebová (1993), Žaneta Stojarová (1992, Písek), Simona Lekešová (1995, dorast)

Spojky: Petra Varjassiová (1994), Nikola Vinklárková (1992), Jana Šustková (1998), Kateřina Slováková (1995), Silvie Polášková (1998, Bohunice), Tatiana Gajdošíková (1996, MHK Bytča), Dagmar Lukšíková (dorast), Anna Andrejevna Sergejeva (Rusko).

Pivotky: Petra Štetáková (1981), Linda Prokopová (1997, Brno)

Krídelníčky: Klára Jandásková (1991), Tereza Vysloužilová (1995, Otrokovice)
Zdroj:
Libor Kopl, Hodonínsky deník; preložené - admin.

 

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 1. kolo N
víkend 20. - 21.01.2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - 1. kolo N
víkend 20. - 21.01.2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 7. kolo
utorok 12.12.2023 o 16:30 hod.
Bánovce nad Bebravou - MHK Bytča
utorok 12.12.2023 o 17:30 hod.
Lehota pod Vtáčnikom - MHK Bytča
organizátor: BÁNOVCE NAD BEBRAVOU
- 2. skupina.
- dohrávky.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 7. kolo
víkend 27. - 28.01.2024
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 3. kolo
sobota 09.12.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF HK ŽILINA
- 1. skupina.