Nachádzaš sa tu:
27 máj 2014, 16:59
Ostatná aktualizácia: 29 máj 2014, 23:26
Prečítané: 3266x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Oficiálna stránka tohtovíkendového účastníka Česko-Slovenského pohára družstva DHK Zora Olomouc priniesla článok venovaný tejto blížiacej sa spoločnej Česko-Slovenskej akcie. Článok Vám prinášame v pôvodnom znení.

Ligové súťaže dorasteniek pred týždňom skončili, poháre majstrom a medaile hráčkam boli odovzdané a hráčky si začali liečiť zranenia a rehabilitujú, tréneri už spriadajú plány na budúcu sezónu. Vo dvoch úspešných českých kluboch, v Plzni a v Olomouci, ktorých družstvá získali obidve najcennejšie medaile v oboch kategóriách, ale v opačnom poradí sa ešte musia pripraviť na poslednú veľkú akciu, ktorou bude na konci budúceho týždňa v slovenskej Šali druhý ročník Česko-Slovenského pohára.

Tohto ročníka sa zúčastní naozaj tie nalepšie družstvá, umiestnené na prvých dvoch miestach v najvyšších súťažiach Českej republiky a Slovenska.

Na turnaji starších dorasteniek za ČR: 1. DHK Zora Olomouc, 2. DHC SVŠ Plzeň za SR: 1. Iuventa Michalovce, 2. UDHK Nitra.

Na turnaji mladších dorasteniek za ČR: 1. DHC SVŠ Plzeň, 2. DHK Zora Olomouc, za SR: 1. MHK Bytča, 2. HK Slovan Duslo Šaľa.

V minulom prvom ročníku, ktorý sa hral oddelene, staršie dorastenky v Olomouci a mladšie o týždeň neskôr v Hodoníne tomu tak nebolo, niektoré družstvá sa ospravedlňovali, takže nakoniec za českú stranu hrali v oboch kategóriách 1. a 2. družstvá, zo strany SR ale v starších hrali 2. Michalovce a 4. Bytča a v mladších 2. Nitra a 3. Bytča. Pre osvieženie pre nás príjemných spomienok pripomeňme minuloročné poradie v oboch kategóriách. V oboch obsadili prvé dve miesta české družstvá, v starších 1. Zora Olomouc, 2. Slavia Praha, 3. Michalovce, 4. Bytča, v mladších 1. Zora Olomouc, 2. SVŠ Plzeň, 3. Bytča, 4. Nitra.

Tohtoročný pohár sa bude hrať, ako už bolo uvedené v Šali a v oboch kategóriách nastúpia skutočne prvé dve družstvá oboch krajín v oboch kategóriách. Slovenské tímy priahnu po odvete, takže to tam nebudeme mať vôbec ľahké.

V kategórii starších dorasteniek sa bude určite chcieť presadiť favorizovaná Iuventa Michalovce, ktorého niekoľko hráčok, ktoré uvidíme aj v hale majú za sebou skúsenosti v interligovej súťaži v družstve tohtoročného víťaza WHIL (napríklad Habánková, Nagyová, Gajdošíková, alebo brankárka Čičáková). Družstvo hrá v kompletnej zostave nielen súťaž starších dorasteniek, ktorú bezpečne vyhralo (vedie kolo pred koncom súťaže so sedembodovým náskokom), ale hralo aj 1. ligu žien, v ktorej skončilo na 4. mieste z 12 účastníkov za Nesvadmi, Nitrou a Interom Bratislava. Družstvo vedie Mgr. František Urban. Druhým slovenskom tímom je Nitra, ktorá má v kádri dorasteniek niekoľko hráčok, ktoré majú skúsenosti z minulého pôsobenia Nitry vo WHIL a väčšina z nich tiež hrá súbežne aj 1. ligu žien, v ktorej Nitra tento rok obsadila druhé miesto, za prvými Nesvadmi s rovnakým počtom bodov, ale horším vzájomným zápasom. Niektoré hráčky to skúšali vo WHIL aj tento rok, napríklad Blehová v Šali, alebo Königová v Partizánskom. Väčšina dievčat z oboch tímov je samozrejme aj v kádri slovenskej reprezentácie, z Iuventy v juniorkách Čičáková, Ferenčíková, Habánková, Nagyová a v kadetkách Šimková, z družstva Nitry potom v juniorkách Csáková, Königová, Czuczorová, v kadetkách M. Velčická, Blehová, Kóňová, Juríková a tréner Ing. Slavomír Varga.

Tretím účastníkom súťaže starších dorasteniek bude družstvo SVŠ Plzeň, v ktorého družstve uvidíme tiež niekoľko reprezentantiek. Predovšetkým juniorská reprezentantka - brankárka Eliška Šibrová, ktorá ako jediná má skúsenosti z hosťovania v interligovom Písku. V družstve dorasteniek ČR to potom sú Dragounová, Veronika Galusková, Smolová. Je ale otázka ako trénerka družstva Jána Galusková postaví obe družstvá do pohára, pretože väčšina hráčok hrá ako za staršie, tak aj za mladšie dorastenky, čo však v Šali nebude možné praktizovať, hrať budú môcť dievčatá len v jednom zápase za deň.

Naše dievčatá, družstvo Zory Olomouc všetci poznáme, hrať by mali všetky osvedčené hráčky, ktoré nastupovali pravidelne v majstrovských stretnutiach v 1. lige starších dorasteniek. Žiadna z olomouckých hráčok však nemá skúsenosti zo ženských družstiev klubu vo WHIL ani v 1. lige žien. Aj bez týchto skúseností pôjde na Slovensko družstvo v zostave, kde by nemuselo hrať druhé husle a určite sa pokúsi zabojovať o tie najvyššie méty. Tréneri sa budú spoliehať hlavne na výkon brankárok Novákovej a Beranovej, najlepšej strelkyni 1. ligy starších dorasteniek Zimovej, na ďalšie kanonierky Palátovej a Hurychovej, na kreativitu Trumpešovej a sestier Fryčákových, alebo na bojovnosť Mišovej a rýchlosť Sklenářovej a ďalších hráčok. Trénerom družstva je Mgr. Lubomír Krejčíř.

Tiež v kategórii mladších dorasteniek sa proti sebe postaví to najlepšie, čo môžu obe krajiny ponúknuť. Slovenské majsterky MHK Bytča, ktoré štartovali aj v minulom roku sú známou liahňou mládežníckej dievčenskej hádzanej a určite opäť prídu s radom nových talentov. Medzi najlepšie strelkyne družstva patria predovšetkým kadetské reprezentantky Slovenska Tatiana Hanulíková, Renáta Zahumenská, alebo Kristína Pastorková. Trénerom družstva je Ing. Jozef Kozák. Domáce družstvo Šale vstupuje do turnaja ako druhý celok Slovenska a rozhodne bude patriť tiež k favoritom. Jeho najlepšie hráčky a strelkyne, ktorými sú najmä spojky Mária Perczeová, Nikola Špendlová a Bibiana Lanczová, alebo krídlo Monika Tisajová, hrávajú pravidelne tiež za prvoligové staršie dorastenky klubu, ktoré si vybojovali v slovenskej súťaži druhé miesto. Trénerkou družstva je Ing. Ľudmila Boltenková.

O mladších dorastenkách Plzne, ktoré budú pohár hrať ako české majsterky, platí to čo bolo riešené u starších dorasteniek o tom, že dosť dôležité bude ktorú kategóriu budú Západočešky preferovať, pretože v jednom hracom dni na Česko-Slovenskom pohári môže hráčka nastúpiť iba v jednom zápase. Naše dievčatá Zora Olomouc, obhajujú rovnako ako ich staršie kolegyne minuloročné víťazstvo v pohári, družstvo však oproti minulej sezóne výrazne obmenilo. Trénerka Mgr. Jana Fischerová sa bude ale spoliehať rovnako ako v ligových dueloch na svoje osvedčené opory, brankárku Míšu Ošlejškovú, spojky Kašpárkovú, Večeřovú a Žáčkovú a na krídlach predovšetkým na Grygarovú a Chlandovú. Príjemne prekvapiť však môžu samozrejme aj ostatní.

Česko-Slovenský pohár sa bude hrať v Mestskej športovej hale v Šali od piatku do nedele podľa tohoto časového rozpisu:

Piatok 30. 05. 2014

 

 

 

14:00

STD

ČR1 – SR2

Olomouc

-

Nitra

16:00

MLD

SR1 – ČR2

Bytča

-

Olomouc

18:00

MLD

ČR1 – SR2

Plzeň

-

Šaľa

20:00

STD

SR1 – ČR2

Michalovce

-

Plzeň

Sobota 31. 05. 2014

 

 

 

11:00

MLD

ČR1 – ČR2

Plzeň

-

Olomouc

13:00

MLD

SR2 – SR1

Šaľa

-

Bytča

15:00

STD

ČR1 – ČR2

Olomouc

-

Plzeň

17:00

STD

SR2 – SR1

Nitra

-

Michalovce

Nedeľa 01. 06. 2014

 

 

 

09:00

MLD

ČR2 – SR2

Olomouc

-

Šaľa

11:00

MLD

SR1 – ČR 1

Bytča

-

Plzeň

13:00

STD

ČR2 – SR2

Plzeň

-

Nitra

15:00

STD

SR1 – ČR 1

Michalovce

-

Olomouc

16:30

Ukončenie a odovzdávanie pohárov

 

 

Zdroj: DHK Zora Olomouc, preložené a upravené - admin.

 

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 21. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
Malacky/Rohožník - MHK Bytča


1. liga Mladšie dorastenky - 21. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
Malacky/Rohožník - MHK Bytča


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 9. kolo
víkend 01. - 02.04.2023
organizátor: MHK BYTČA
2. skupina.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky
- 10. kolo
sobota 25.03.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF - HK ŽILINA
1. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 6. kolo
nedeľa 26.03.2023
organizátor: HK AS TRENČÍN
- 1. skupina.
organizátor: MHK BYTČA
- 2. skupina.