17 apr 2014, 17:28
Ostatná aktualizácia: 17 apr 2014, 20:39
Prečítané: 3974x

Hádzanárske juniorky Slovenska si na úvod kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Chorvátsku (29. 6. - 13. 7. 2014) pripísali na konto sedemgólovú prehru. Zverenky trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marianna Nemčíková totiž podľahli vo štvrtkovom stretnutí 3. skupiny v poľskom Chorzówe holandským rovesníčkam 21:28 (11:14). V zápase výrazne vynikla odchovankyňa bytčianskej hádzanej Alica Kostelná, ktorá zároveň hosťuje aj v Iuvente Michalovce. Tá totiž nasúkala Holanďankám desať gólov. Mladé Slovenky ešte budú mať šancu zabojovať o jednu z dvoch miesteniek na šampionát, v piatok o 16.00 hodine nastúpia proti domácim Poľkám a v sobotu si od 10.00 hod. zmerajú sily so Srbkami.

Výsledky - kvalifikácia MS hráčok do 20 rokov - 3. skupina (Chorzów/Poľ.) - štvrtok 17. apríl 2014:

Holandsko - Slovensko 28:21 (14:11)

Zostava a góly SR: A. Kvasnicová, M. Ferenčíková, S. Csáková - Bujnochová 2, L. Klučková 6, T. Gajdošíková, V. Gajdošová, A. Kostelná 10/4, D. Tomášechová 1, B. Königová 2, V. Habánková, S. Nagyová, Blehová, Szabó K., Šutranová, Krokavecová.

Pok. hody: 5/4 - 1/0, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: M. Bennaniová a S. Bennaniová (obe Švéd.).

Slovenky sa v úvode dvakrát dostali do tesného vedenia (2:1 a 3:2). Holanďanky však v polovici prvého polčasu šnúrou troch gólov unikli na 7:4, no náskok im dlho nevydržal. Najmä zásluhou strelecky disponovanej Kostelnej bol v 20. minúte stav vyrovnaný 7:7 a o dve minúty neskôr Tomášechová dokonca poslala slovenské družstvo tretíkrát v zápase do vedenia (9:8). Záver tohto dejstva patril súperkám, ktoré otočili stav na 11:9 a v 29. minúte vyhrávali už 14:10. Klučková sedem sekúnd pred prestávkou skorigovala na 11:14. Hudákovým zverenkám stačilo 62 sekúnd po zmene strán, aby znížili na 13:14. Ešte v 43. minúte, keď Kostelná svojím deviatym gólom skorigovala na 17:19, to vyzeralo, že stretnutie bude vyrovnané až do konca. Nestalo sa tak, Holanďanky následne šnúrou šiestich presných zásahov na 25:17 rozhodli o osude duelu. Slovenské juniorky po bezgólovej osemminútovke skorigovali v 54. minúte na 20:25, ale viac sa im už nepodarilo zdramatizovať záver.

Hlas:

Ľuboš Hudák (tréner junioriek SR): "Väčšinu času sa nám darilo hrať tak, ako sme si predsavzali. Mrzieť nás môže niekoľko technických chýb, tieto naše zaváhania súperky vďaka skúsenostiam potrestali. Využili ich na góly z protiútokov, čím nám v druhom polčase odskočili. Ešte aj za stavu 20:25 sme zahodili tri gólové šance. To bola škoda, lebo sme odohrali dobrý a vyrovnaný zápas. Dievčatá do poslednej minúty bojovali a snažili sa plniť taktické pokyny, za čo im chcem poďakovať. V bránke nás podržala Kvasnicová, Kostelnej sa darilo strelecky."