Nachádzaš sa tu:
25 feb 2014, 21:18
Ostatná aktualizácia: 25 feb 2014, 21:18
Prečítané: 3066x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Naše reprezentačné družstvo junioriek od nedele naplno zarezáva v Senici a finišuje s prípravou pred kvalifikačnými zápasmi o postup na svetový šampionát 2014, ktorý sa bude konať na prelome júna a júla v Chorvátsku. Kvalifikácia je na programe od 17. apríla do 19. apríla v Poľskom Chorzówe - súperkami mladých Sloveniek v boji o prvé dve postupové miesta budú Holanďanky, Srbky a domáce Poľky.

Tím kormidelníka Ľuboša Hudáka v stredu 26. februára preverí v Olomouci Česko. O cieľoch tohto sústredenia a ďalšom programe ako aj o ambíciách nášho družstva, sme sa porozprávali s reprezentačným trénerom junioriek Ľubošom Hudákom.


V Senici ste od nedele, na čo sa sústreďujete na tomto zraze, čo je cieľom tejto prípravy? Je jasné, že všetko už ladíte  smerom k aprílovej kvalifikácii o MS 2014...

Áno, teraz už nie je čas na vymýšľanie a skúšanie nových hráčok. Konečne sme v najsilnejšom zložení. Toto je náš predposledný zraz predtým ako pôjde do tuhého. Pripravujeme dievčatá či už v obrane alebo v útoku tak, ako keby sme už teraz hrali rozhodujúce zápasy. Tento blok vyvrcholí v stredu duelom s Češkami v Olomouci.


Na čo konkrétne sa zameriavate? Ktoré herné činnosti pilujete, zdokonaľujete?

Teraz sme sa skôr zameriavali na útok, ale prebehli sme si za tento krátky čas, za tieto tri dni aj obranu. Viac sme sa sústredili na útočnú činnosť - trénovali sme rýchly protiútok ale aj postupný útok na postavenú obranu.


Do kvalifikácie o postup na MS 2014 už nezostáva veľa času, na programe je už v polovici apríla. Čo ešte okrem spomínaného duelu s Českom Vás čaká pred rozhodujúcimi bojmi v Poľskom Chorzówe?

V marci máme ešte jeden zraz v asociačnom termíne - chceme ho naplno využiť a byť s družstvo celý týždeň. Vtedy vyvrcholí naša snaha v príprave - zraz ukončíme dvoma prípravnými zápasmi v Slovinsku, kde už tá hra bude nastavená presne tak, ako by mala vyzerať v kvalifikácii. Máme v pláne ešte tesne pred dvojzápasom so Slovinkami ešte jeden duel, aby sme mohli modelovať navlas rovnaký systém aký nás čaká v Poľsku - teda 3 zápasy za 3 dni.


Aké sú ambície nášho družstva v kvalifikačných bojoch o svetový šampionát 2014 v Chorvátsku? Aké šance majú slovenské juniorky?

Skupina je mimoriadne vyrovnaná - napriek tomu, že nás čakajú ťažké súperky v podobe Holandska, Srbska či domáceho Poľska, radi by sme zabojovali o jednu z dvoch postupových miesteniek. Srbky sme už v minulej kvalifikácii dokázali zdolať, ale na úkor koho by sme mali postúpiť, to sa nedá len tak ľahko povedať. V každom prípade budeme hrať tak aby sme uspeli a nechýbali na šampionáte.


V čom sú silné stránky Vášho družstva? Aké sú najväčšie osobnosti, na ktoré sa budete spoliehať?

Najsilnejšou stránkou tímu je perfektný kolektív. Dievčatá bojujú na palubovke jedna za druhú a to ma teší. Navyše máme v družstve viacero reprezentantiek, ktoré už majú interligové skúsenosti, či už je to Karin Bujnochová, či Martina Sláviková, ale nerád by som spomínal hráčky jednotlivo, pretože sila nášho tímu je, ako som už spomínal, v kolektíve.


Ďakujem za rozhovor, držíme palce aby Vám príprava vyšla podľa predstáv a aby boli dievčatá ideálne naladené na kvalifikačné súboje o MS 2014.

 

Zdroj: slovakhandball.sk

 

 

 

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky - 1. kolo N
víkend 20. - 21.01.2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


1. liga Mladšie dorastenky - 1. kolo N
víkend 20. - 21.01.2024
MHK Bytča - ???
- nadstavba.
- skupina o 7. - 12. miesto.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - 7. kolo
utorok 12.12.2023 o 16:30 hod.
Bánovce nad Bebravou - MHK Bytča
utorok 12.12.2023 o 17:30 hod.
Lehota pod Vtáčnikom - MHK Bytča
organizátor: BÁNOVCE NAD BEBRAVOU
- 2. skupina.
- dohrávky.


MK ZA-TN - Mladšie žiačky - 7. kolo
víkend 27. - 28.01.2024
organizátor: HK SLÁVIA PARTIZÁNSKE
- 4. skupina.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1) - 3. kolo
sobota 09.12.2023 od 09:00 hod.
organizátor: SMF HK ŽILINA
- 1. skupina.