Nachádzaš sa tu:
23 feb 2014, 21:26
Ostatná aktualizácia: 23 feb 2014, 22:05
Prečítané: 3251x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Svoju premiéru pred michalovskými divákmi si v sobotu v súboji proti Písku (34:12) okrem nového maséra Petra Hreha odkrútila v drese Iuventy aj juniorská reprezentačná spojka Alica Kostelná, ktorá do Michaloviec prišla v rámci striedavého štartu z Bytče. Svoj prvý zápas za Iuventu odohrala minulú sobotu v Zlíne, domácu premiéru, ktorú okorenila štyrmi presnými zásahmi, zažila tento víkend.

Spolu s Kostelnou do Michaloviec z Bytče prišla aj ďalšia juniorská reprezentantka Tatiana Gajdošíková, ktorá však v zostave trénera Jána Packu proti poslednému tímu tabuľky chýbala. Ako sa zrodilo ich pôsobenie v Michalovciach? „Keďže v Iuvente šarapatí obrovská maródka vedenie klubu nás oslovilo, či by sme nechceli prísť. Som veľmi prekvapená, že tu môžem pôsobiť a som takisto aj poctená, pretože môžem naberať skúsenosti v najlepšom slovenskom tíme. Pre mňa osobne sú Michalovce obrovskou výzvou," poznamenala osemnásťročná juniorská a po novom aj seniorská reprezentácia Slovenska.

Tá v Michalovciach našla niekoľko známych tvári. V tíme úradujúceho slovenského majstra totiž pôsobí niekoľko odchovankýň jej materského MHK a s viacerými dievčatami sa pozná aj z juniorských reprezentačných akcií. „Samozrejme aj to bol dôvod, že som ponuku Iuventy prijala. V prvom rade to však bolo preto, lebo chcem hádzanársky napredovať a myslím si, že tento klub nebude pre mňa krokom do prázdna," zdôraznila Alica Kostelná, pre ktorú to nie je úplne nová skúsenosť so ženskou hádzanou, keďže v minulej sezóne odohrala niekoľko duelov za Partizánske.

Alica Kostelná si svoju premiéru v michalovskom drese odkrútila v 16. kole WHIL, kedy Iuventa po dramatickom priebehu triumfovala v Zlíne, kde zvíťazila 28:26. Na svoj úvodný strelecký zápis však musela čakať do ďalšieho kola. V ňom Zemplínčanky privítali posledný tím tabuľky Sokol Písek a vzhľadom na vysoké skóre mohol dať tréner Packa v závere príležitosť aj hráčkam z lavičky. Práve vtedy prišla aj šanca Kostelnej, ktorá sa na víťazstve 34:12 podieľala štyrmi presnými zásahmi. „Bol to jeden z ľahších zápasov. Hralo sa mi veľmi dobre. Som veľmi rada, že som si v zápase mohla nacvičiť s dievčatami signály a takisto sa teším z toho, že som si otvorila gólový účet," podotkla Alica Kostelná, s ktorej výkonom vyslovil spokojnosť aj tréner Ján Packa. „Určite je to veľký talent slovenskej hádzanej. Zatiaľ predvádza to, čo od nej chcem. Pre rast jej kariéry je dôležité, aby hrala v dobrom družstve a aby sa ďalej hádzanársky rozvíjala. Myslím si, že Iuventa je pre ňu ideálny klub," uviedol na margo mladej posily lodivod Iuventy Michalovce.


Zdroj: iuventa-zhk.sk


Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2022/2023 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2022/2023 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - M-SR
nedeľa 04.06.2023 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
2. semifinálový turnaj


MK ZA-TN - Mladšie žiačky

sezóna 2022/2023 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2022/2023 sa skončila.