Ostatná aktualizácia: 06 aug 2016, 17:10
Prečítané: 1393x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárkam Nórska sa nevydaril vstup do olympijského turnaja žien. V otváracom zápase sa vo Future Arene v Barre na radosť domáceho publika tešili Brazílčanky, ktoré si v rámci A-skupiny poradili s obhajkyňami zlata spred štyroch rokov 31:28 (17:16)

Na oboch stranách strelecky vynikli dvanásťgólové strelkyne - Ana Paula Rodriguesová Belová, resp. ľaváčka Nora Mörková, ktorá premenila všetky svoje strelecké pokusy.

Severanky sa prakticky celý zápas museli doťahovať, zo 6:11 v 19. minúte vyrovnali v 36. minúte na 18:18, ale o necelú štvťhodinu neskôr už prehrávali 21:27.

Nórky pricestovali do Ria so šancou dosiahnuť víťazný olympijský hetrik, keďže prvenstvá získali v Pekingu 2008 i Londýne 2012.

Brazílčanky sú majsterky sveta z roku 2013. V príprave na OH 2016 sa v júni dvakrát predstavili aj na Slovensku.

Zverenky trénera Dušana Poloza získali dokonca ich skalp, keď v Nitre nad Juhoameričankami vyhrali 26:25. V bratislavskej odvete sa presadili brazílske hráčky pod vedením kormidelníka Mortena Soubaka (23:21).

Výsledky olympijského turnaja žien v hádzanej

A-skupina:

Nórsko - Brazília 28:31 (16:17)

B-skupina:

Holandsko - Francúzsko 14:18 (6:10)

Zostávajúci sobotňajší program:

A-skupina: Čierna Hora - Španielsko (o 21.40 hod.), Rumunsko - Angola (o 0:50 hod. už v nedeľu ráno)

B-skupina: Rusko - Južná Kórea (o 19.40 hod.), Švédsko - Argentína (o 2:50 hod. už v nedeľu ráno)