31 júl 2016, 09:00
Ostatná aktualizácia: 31 júl 2016, 17:32
Prečítané: 1773x

Z celkového programu 92 zápasov zostávajú z MS kadetiek v Bratislave odohrať už len záverečné štyri. Je medzi nimi samozrejme aj ten najdôležitejší - finálový súboj o titul majstra sveta.

Rusko do finále prešlo v sobotu večer po výhre nad Južnou Kóreou 27:23. „V druhom polčase sme trošku stratili tempo, ale stále sme vo finále a z toho sa veľmi tešíme," povedal po výhre v semifinále nad Kóreou ruský asistent trénera Daniil Šmaevský.

Dánsko zase v severskom derby zdolalo Nórsko. „Odohrali sme fantastický druhý polčas, zrejme najlepší na celom turnaji, v útoku aj v obrane. Dnes ale nie je priestor na emócie, premýšľam už nad zajtrajším finále," povedal Heine Mogensen Eriksen, tréner dánskej reprezentácie pre oficiálny web šampionátu.

Finálový súboj sa hrá v Aegon aréne NTC od 18:00 hod., vstup je voľný. Program finálového dňa sa však začína už od 10:30 hod. súbojom o 7. miesto, nasleduje od 13:00 hod. zápas o 5. miesto a od 15:30 hod. ešte súboj o bronzové medaily.

Všetky zápasy si môžete pozrieť prostredníctvom internetovej služby youtube aj na webe SZH.

Zostávajúci program - nedeľa 31. 7. (Aegon aréna NTC)

o 7. miesto: Chorvátsko - Švédsko (od 10:30 hod.) 18:23 (10:10)

o 5. miesto: Maďarsko - Francúzsko (od 13:00 hod.) 34:31 (18:16)

o 3. miesto: Nórsko - Južná Kórea (od 15:30 hod.) 30:32 (17:16)

finále: Dánsko - Rusko (od 18.00 hod.) 22:30 (13:15)

Zdroj: slovakhandball.sk