Nachádzaš sa tu:
17 feb 2014, 22:45
Ostatná aktualizácia: 18 feb 2014, 02:04
Prečítané: 2956x
Vytlačiť
Odoslať e-mailom

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska sa v nedeľu popoludní zišla v Partizánskom, kde absolvuje štvordňové sústredenie. Z 18-členného kádra, ktorý tréner Dušan Poloz s asistentom Petrom Olšavským očakával na zraze, vypadla zranená Simona Szarková. Naopak, oproti pôvodne ohlásenej nominácii pribudla debutantka Katarína Berová z DHK Zora Olomouc a od začiatku sa s národným tímom pripravuje aj mládežnícka reprezentantka Alica Kostelná z Bytče, ktorá v sobotu absolvovala premiéru v drese Iuventy Michalovce.

Okrem spomenutých 19 hráčok trenuje s reprezentáciou aj trio z domáceho HK Slávia Partizánske: Simona Súlovská, Zuzana Hollá a Selma Blažeková. 

Hráčky sa schádzali pre klubové povinnosti postupne, v kompletnom zložení boli od pondelka, keď mali takisto ako v utorok plánovaný dvojfázový tréning. Sústredenie zakončia v stredu predpoludním interným duelom medzi sebou. "Keďže od nášho predchádzajúceho zrazu uplynuli už vyše dva mesiace, potrebujeme si oživiť obranné a útočné činnosti. Navyše, potom sa znovu stretneme až pred marcovým kvalifikačným dvojzápasom proti Fínsku. Ak v oboch súbojoch naplno zabodujeme, budeme mať kvalifikáciu pred jej záverom dobre rozbehnutú," poznamenal kouč SR D. Poloz, ktorého zverenky čakajú v marci v rámci 2. skupiny kvalifikácie ME 2014 dve konfrontácie s Fínkami (26. a 29. 3.). 


Nominácia reprezentácie hádzanárok Slovenska na sústredenie v Partizánskom (16. - 19. 2.):
 

brankárky: Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Martina Túrociová (HC Zlín/ČR) 

pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Dominika Horňáková, Michaela Kovaličková (obe Iuventa Michalovce) 

krídelníčky: Dagmar Stuparičová (SV Union Halle-Neustadt/Nem.), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Lucia Súkenníková, Réka Bíziková (obe HK Slovan Duslo Šaľa) 

spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz/Poľ.), Petra Beňušková (DHK Baník Most/ČR), Martina Bačíková (HC Veselí nad Moravou/ČR), Katarína Berová (DHK Zora Olomouc/ČR), Marianna Rebičová, Veronika Habánková (obe Iuventa Michalovce), Sofia Demajová (HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová, Andrea Kertészová (obe HK Slávia Partizánske), Alica Kostelná (MHK Bytča/Iuventa Michalovce)

 

Zdroj: SITA

 

Nasledujúci program

1. liga Staršie dorastenky
sezóna 2022/2023 sa skončila.


1. liga Mladšie dorastenky
sezóna 2022/2023 sa skončila.


MK ZA-TN - Staršie žiačky - M-SR
nedeľa 04.06.2023 od 09:00 hod.
organizátor: MŠK IUVENTA MICHALOVCE
2. semifinálový turnaj


MK ZA-TN - Mladšie žiačky

sezóna 2022/2023 sa skončila.


MK ZA-TN - Prípravka (4+1)
sezóna 2022/2023 sa skončila.